Skvrny od jídla a nápojů vyčistí dobře domácí prostředky

Skvrny od jídla a nápojů vyčistí dobře domácí prostředky

U malých dětí je běžné, že se velmi často zašpiní při jídle. Tento problém se často řeší použitím bryndáku. Jenže to je řešení pro nejmenší děti. Pokydat při konzumaci potravin se mohou třeba i dospělí. Jak se pak zbavit případných odolných skvrn, které se na oblečení vytvoří?

Prací prášky a bělidla

V drogerii je možné koupit různé prací prášky, bělidla a čističe skvrn. Jsou vyrobené na chemické bázi a většinou bývají při čištění úspěšné. Jestliže ale dáváte přednost přírodním metodám, můžete využít prostředky, které máte doma. V mnoha případech to vyjde podstatně levněji, a ještě navíc se zachováte ekologicky a nebudete znečisťovat životní prostředí chemickými látkami.

Mohlo by vás zajímat:  Na klasickou pastičku zapomeňte. Eliminovat z domova myši jde i podstatně chytřeji

Jak se zbavit skvrn od vína

Nevzhledné fleky dělá červené víno. Nezřídka se stane, že se sklenička vylije přímo na stůl a zašpiní ubrus. Co s tím? Neměli byste otálet a ihned ubrus promnout ve studené vodě a vyprat s pomocí mýdla. Když skvrna od vína zaschne, půjde pryč stěží. Ale i zde existuje řešení.

Zdroj obrázku: Freepik

Připravte si roztok ze čtyř polévkových lžic jedlé sody a jednoho litru vody. Nalijte ho do lavoru a namočte do něj ubrus, případně jinou látku špinavou od vína. Nechte působit, nejlépe přes noc, a pak vyperte tak, jak jste zvyklí. Tento roztok působí i na fleky od červené řepy.

Mohlo by vás zajímat:  Po dlouhé zimě potřebuje balkon vyčistit. Péči si zaslouží podlaha i doplňky

Ocet a prací prášek na starší skvrny

Starší skvrny od jídla odstraní pasta vytvořená z octa a pracího prášku. Tu opatrně vetřete do látky, promněte a opláchněte. Pak oděv vyperte. Nebo je možné použít směs teplé vody s alkoholem a vaječným žloutkem. Působí podobně jako výše uvedená pasta.

Na mastné skvrny funguje dobře bramborový škrob, který na látku nasypete a počkáte, až se mastnota do něj vpije. Vyzkoušet lze také citronovou šťávu, jež funguje jako bělidlo. Následně oblečení vyperte. Takto je možné se zbavit například skvrn od čaje nebo kávy.

Zdroj: https://www.classicdrycleaner.com/home-remedies-stain-removal/
Přidat na Seznam.cz