Nejdražší kávy světa nabízí exkluzivní požitek za tisíce korun

Nejdražší kávy světa nabízí exkluzivní požitek za tisíce korun

Káva je jedním z nejkonzumovanějších nápojů na světě a pro některé je to víc než jen ranní nakopávač. Je to luxusní lahůdka, která může přijít s pořádnou cenou. I když je k dispozici spousta vysoce kvalitních káv za rozumné ceny, existují i ​​druhy, které jsou považovány za crème de la crème kávových zrn, jejichž ceny se mohou mnohým zdát zcela přemrštěné.

Káva ze zvířecích exkrementů

Kopi Luwak, také známá jako cibetková káva, je jednou z nejdražších káv na světě s cenovkou až 12 000 korun za půl kila. Vyrábí se z kávových zrn, která byla snědena a následně vyloučena asijskými palmovými cibetkami, malými savci pocházejícími z jihovýchodní Asie. Enzymy v trávicím systému cibetky totiž kávová zrna fermentují a dodávají jim jedinečnou chuť. Kopi Luwak je však značně kontroverzní, protože proces výroby těchto kávových zrn může být často vůči cibetkám nehumánní.

Mohlo by vás zajímat:  Kolik ušetříte výměnou klasické žárovky za úspornou LED žárovku?

Další předraženou kávu představuje Black Ivory Coffee. Tato káva se vyrábí podobným způsobem jako Kopi Luwak, ale místo cibetek jedí kárová zrna thajští sloni. Zrna se po jejich vyloučení shromáždí, vyčistí a praží, aby vznikla káva se sladkou čokoládovou příchutí. Půl kila kávy Black Ivory Coffee může stát až 10 000 korun, což z ní dělá jednu z nejdražších káv na světě.

Zdroj obrázku: Freepik

Další drahé kávy jedinečné svojí chutí

Hacienda La Esmeralda je panamská káva, která získala řadu ocenění za svůj jedinečný chuťový profil. Pěstuje se ve vysokých nadmořských výškách a má květinovou chuť podobnou čaji s tóny tropického ovoce. Půl kila Hacienda La Esmeralda může stát až 8 000 korun.

Mohlo by vás zajímat:  Zákaz benzínových sekaček se blíží. „Pochybuji, že bude moje řešení ekologičtější,“ říká oslovený zahrádkář

Svatá Helena se pěstuje na odlehlém ostrově Svatá Helena v jižním Atlantském oceánu. Izolace ostrova a jedinečné klima vytvářejí kávu s výrazným chuťovým profilem, kterou vyhledávají kávoví znalci po celém světě. Půl kila kávy Svaté Heleny přitom může stát až 1 700 korun.

Zdroj: https://www.theceomagazine.com/lifestyle/food-beverage/expensive-coffee/
Přidat na Seznam.cz