lemon-1444025_1920 (1)

Skvrny od inkoustu i rez v myčce jsou rázem pryč díky jedinému prostředku

Kyselina citronová je regulátor kyselosti, který se používá v potravinářském průmyslu. Nechybí ani v naší kuchyni, kde se nám hodí k okyselení některých pokrmů a nápojů. Také funguje skvěle jako čisticí prostředek, který si poradí s vodním kamenem, různými usazeninami a rzí. Kyselina citronová se dá také využít k čištění rychlovarné konvice nebo koupelny a k bělení oblečení. Pomůže i se špinavou mikrovlnkou nebo troubou. Existuje ale mnoho dalších způsobů, jak kyselinu citronovou použít.

Vyčistěte skvrnu od inkoustu na oblečení

Možná si říkáte, že pokud se vám podaří skvrnu odstranit, tak rozhodně ne z bílého oblečení. Opak je ale pravdou. I z jemného bílého oblečení inkoustové skvrny dostanete, stačí jen vědět, jak na to. Tento postup můžete aplikovat i na přírodní materiály. Posypejte skvrnu obyčejnou kuchyňskou solí a pokapejte ji šťávou z půlky citronu. Poté zkuste látku jemně třít a nakonec ji vyperte jako obvykle.

Mohlo by vás zajímat:  Industriální styl je známým trendem v bydlení, ne vždy ale přinese kýžený efekt
Zdroj obrázku: Pixabay

U barevného oblečení je potřeba skvrnu od inkoustu zalít teplým mlékem a nechat čtvrt hodiny působit. Po uplynutí této doby opláchněte mléko teplou vodou a vyperte kus oděvu v pračce. Pokud jste si inkoustem poskvrnili vlněný svetr, můžete smíchat teplé mléko ještě s citronovou šťávou z půlky citronu a polít skvrnu tím. Další postup je už stejný.

Zdroj obrázku: Pixabay

Čištění myčky pomocí kyseliny citronové

Kyselina citronová je velmi užitečná při odstraňování mastnoty, sraženin a vodního kamene. Má také schopnost odstraňovat rez, takže perfektně vyčistí kovové součástky myčky. Pokud chcete vyčistit myčku právě pomocí kyseliny citronové, smíchejte ji s trochou vody tak, abyste vytvořili pastu. Naneste ji hadrem nebo houbičkou na znečištěný povrch a vyčistěte ho. Tuto pastu můžete také nanést do otvoru na tabletu do myčky a nechat s ní umýt prázdnou myčku. 

Přidat na Seznam.cz