Ice Cubes 3506781 1920 (1)

Pět originálních způsobů, jak využít kostky ledu v domácnosti

Myslíte si, že kostky ledu jsou dobré pouze pro ochlazení nápojů během horkých letních dnů? To se rozhodně pletete, protože se dají využít i mnoha jinými způsoby, kdy některé z nich jistě oceníte pro zjednodušení a větší efektivitu základních domácích prací. Podívejte se rovnou na pět originálních způsobů, jak se mohou uplatnit obyčejné ledové kostky. 

Žehlení a vyhlazení prohlubní na koberci

Jestli potřebujete pomačkanou košili rychleji vyžehlit, potřete ji kostkami ledu zabalenými v hadříku, než bude mokrá. Následně lehce vyžehlete. Ledovou kostku můžete využít také pro narovnání koberce, na kterém jsou prohlubně od těžkého nábytku. Dejte kostku ledu na dané místo, nechte rozpustit a následně přebytečnou vodu osušte.

Mohlo by vás zajímat:  Škodlivá plíseň číhá doma na skrytých místech. Zbavte se jí jednou provždy
Zdroj obrázku: Pixabay

Šťavnaté jídlo

Když si potřebujete v mikrovlnce ohřát rýži nebo těstoviny, je vhodné zabránit osychání. K tomu přesně pomůže kostka ledu, kterou jednoduše položíte na ohřívané jídlo, aby bylo více šťavnaté a svěží. 

Místo zavlažování 

Máte květiny umístěné na vysokých policích a špatně se vám zalévají? Také v tomto případě můžete využít kostky ledu, které vložíte dovnitř květináče. Jak se bude voda postupně rozpouštět, bude pronikat do půdy, takže zálivka bude i pozvolná a rostlina si danou vodu lépe přijme.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí wellness koutek se vejde i do malého bytu

Efektivní klimatizace 

Nemusíte platit za drahé klimatizace, protože stačí jednoduchý trik. Před klasický větrák položte lahev naplněnou zmrzlou vodou nebo kostkami ledu. Když bude větrák foukat přes tuto lahev, bude se šířit studenější vzduch.

Zdroj obrázku: Pixabay

Odstranění žvýkačky z oblečení

Když máte na oblečení nalepenou žvýkačku, stačí daný kousek vložit do mrazáku a zakrýt ledem. Nechte chvíli působit, než žvýkačka skutečně zmrzne. Následně bude snadné hmotu seškrábnout nožem nebo postupně odloupat. Podobně můžete zvolit ošetření i v případě, kdy na koberec ukápne horký vosk ze svíčky, který zatuhne. 

Přidat na Seznam.cz