Skvrn od kávy už se bát nemusíte. Doma najdete tu nejlepší pomoc

Skvrn od kávy už se bát nemusíte. Doma najdete tu nejlepší pomoc

Káva má mnoho příznivců, ale také jsou lidé, kteří nemusí její chuť ani vůni. Je velmi aromatická, chuťově výrazná a lidé ji milují, má ale také jednu nevýhodu. Pokud si ji vylijete na oblíbenou halenku nebo džíny, skvrny se budou velmi těžko odstraňovat. Navíc si kávu můžete vylít nejen na šaty, ale také na koberec nebo nový ubrus. Poradíme, jak se takových skvrn snadno zbavit.

Mezi nejčastější chyby patří to, že necháme skvrnu uschnout

Skvrna od kávy by se měla odstranit co nejrychleji. Je dobré vědět, jaké produkty můžete použít, aby skvrna byla co nejméně viditelná. Pokud zaschne, bude nutné ji opatrně seškrábnout. Pokud je čerstvá, dejte na ni několik papírových kapesníčků a počkejte, až nasají skvrnu. Znečištěnou látku poté otočte naruby a opláchněte studenou vodou. Až přijedete domů, nezapomeňte skvrnu vyčistit vhodnými prostředky.

Nejrychlejším způsobem, jak skvrnu odstranit, je použití octa. Jestli ho v kuchyni najdete, máte vyhráno. Smíchejte ho s litrem vody, do směsi dejte houbu a nechte vsáknout skvrnu. Poté již oblečení nebo ubrus vyperte jako obvykle. Můžete ocet smíchat také s práškem na praní, dokud nevznikne hustá pasta. Tu poté naneste na skvrnu a nechte pět minut působit. Poté pastu rozetřete po celé skvrně, látku dejte do studené vody a vyperte.

Mohlo by vás zajímat:  Odolné skvrny na koberci zmizí raz dva. Stačí použít správné prostředky
Zdroj obrázku: Freepik

Jestli nemáte ocet, podívejte se po jedlé sodě

Pokud jste se polili kávou, použijte k odstranění skvrny jedlou sodu. Stačí ji nasypat na vlhký hadřík a po několika minutách uvidíte, že skvrna zmizí. Poté látku vyperte klasickým způsobem. Jedlá soda bude fungovat také na skvrny od čaje, které patří mezi velmi časté. Kromě toho můžete použít také vaječné žloutky. Rozmíchejte jeden bílek, přidejte pár kapek alkoholu a teplou vodu. Zamíchejte a naneste směs na skvrnu buď houbičkou, nebo hadříkem. Nechte působit několik minut, opláchněte ve studené vodě a vyperte.

Dalším pomocníkem je obyčejná sůl. Hodně posypte skvrnu solí, nechte ji působit a po několika minutách opláchněte špinavé místo studenou vodou. Následně vyměňte studenou vodou za teplou, do které přidejte ještě mýdlo. Špína by měla zmizet.

Zdroj: https://eldoradocoffee.com/blogs/news/remove-coffee-stains
Přidat na Seznam.cz