Skutečné teplo domova vytvoří jedině správně uspořádaný interiér. Vysoké účty za vytápění už vás děsit nemusí

Skutečné teplo domova vytvoří jedině správně uspořádaný interiér. Vysoké účty za vytápění už vás děsit nemusí

Topná sezóna je v plném proudu a mnozí z nás netrpělivě čekají na další faktury za energie. Přemýšlíte, jak ušetřit na vytápění? V této věci jsou důležité možná banální věci. Tentokrát vám doporučujeme podívat se na váš interiérový design. Správné uspořádání nábytku pomůže výrazně ovlivnit částky vyúčtované za vytápění.

Jak se vytvářejí tepelné ztráty a vyšší účty?

Především prevence je základ úspěchu. Místo toho, abyste s hrůzou sledovali rychle rostoucí částky na účtech za vytápění, je lepší se řádně připravit na topnou sezónu. Vždy stojí za to nepodcenit řádnou údržbu instalace. Pravidelné kontroly vás ochrání před závadami, které jsou obzvláště nepříjemné na podzim a v zimě. Mají významný vliv na účinnost celého topného systému a zvyšují spotřebu energie. V sázce však nejsou jen náklady. Je těžké mluvit o teplém a útulném bytě, když netrpělivě čekáme v chladném interiéru na návštěvu opraváře tepelného zařízení.

Mohlo by vás zajímat:  Dejte své domácí knihovně šmrnc a nebojte se netradičního řešení

Těsnění není radno podceňovat

Druhá věc, které musíte věnovat pozornost, je utěsnění vstupních dveří a oken. Jakékoli praskliny a škvíry způsobí, že studený vzduch snadno vstupuje do domu. Abychom si udrželi pohodlí, zapneme radiátory a pak s bolestí v srdci a peněžence platíme vysoké účty. Ujistěte se, že váš byt je vzduchotěsný a nikde do něj nefouká. Snadno si pomůžete těsněním, páskami nebo těsnicí pěnou.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak snížit účty za vytápění? Přesuňte nábytek!

Malé přeskupení může být účinnou metodou ke zlepšení nálady. Ještě důležitější však je, že se jedná o jednoduchou metodu, jak snížit účty za vytápění. Jak na to? Ujistěte se, že nábytek nebo jiné prvky interiérového designu nezakrývají radiátory. Velká pohovka nebo křeslo účinně zablokují proudění vzduchu a tepla, které se pak nedostane do každého rohu místnosti. Pokud dispozice bytu neumožňuje důkladnou rekonstrukci, ujistěte se, že vzdálenost mezi nábytkem a radiátorem je nejméně 15 centimetrů.

Mohlo by vás zajímat:  Ekologické a bezpečné prostředky na čištění si vyrobí snadno každý, stačí mýdlo a čaj

Věnujte pozornost záclonám

Správně vybrané žaluzie, záclony a okna plní dekorativní funkci, což dává interiéru individuální charakter. Během topné sezóny zde jejich role nekončí. Mohou být izolační vrstvou, díky níž méně teplého vzduchu uniká ven. Tlusté záclony nesmějí zakrývat radiátory. Důvody jsou přesně stejné jako u nábytku. V takové situaci bude teplo směřovat ke zdi a stále budete mít dojem, že dům je studený. Během vytápění je lepší vsadit na kratší závěsy nebo je uspořádat tak, aby nezasahovaly do provozu radiátorů.

Zdroj: https://www.housebeautiful.com/uk/decorate/a38054560/interior-tips-warm-home-winter/
Přidat na Seznam.cz