Window 3344407 1280[1]

Nejenom majitelé domů mohou pěstovat oblíbené rostliny. Botanici radí, jaké lze pěstovat v bytech

Bydlení v bytech má své výhody, stejně jako nevýhody. Kdo bydlí v domě, nedá na něho dopustit, a kdo zase v bytě, má své argumenty, proč je to lepší. Jedna z častých hádek se týká také toho, zda lze rostliny pěstovat pouze na zahradě rodinného domu, nebo je k tomu možné využít i byt. Mnoho odborníků v této oblasti má jasno. Byt rozhodně není pro rostliny špatným místem. Naopak. Některým se zde vysloveně daří a u některých lze dokonce říci i to, že prospívají kvalitě života. A jaké to jsou? Poradíme vám, jaké rostliny jsou ve vašem interiéru vhodnou volbou.

Mohlo by vás zajímat:  Nechejte pavouky vyhladovět, odejdou pryč. A na nové okupanty nastražte bylinky
Zdroj obrázku: Pixabay

Jaké rostliny vybírat do moderních interiérů

Současným trendem jsou rostliny, které mají evokovat velmi přirozený vzhled jarní či letní zahrady. Ideální je vybírat pokojové rostliny, které rostou spíše do výšky, aby nezabíraly velkou plochu, a zároveň měly hodně zeleně. Vhodná je například monastera, různé typy palem. Tyto rostliny se hodí především do světlých denních pokojů. Pro ložnice a dětské pokoje jsou vhodné spíše menší rostlinky, které čistí vzduch a zároveň produkují kyslík i ve tmě – z těch větších je to lopatkovec či sansevieria (tchýnin jazyk), z těch menších pak zakrslá levandule či aloe vera. Výběr pokojových rostlin je velmi široký a pro jejich umísťování do interiéru můžete kromě klasických květináčů (v přírodních barvách, ze světlé keramiky či s opletem z nebarvených tkanin) využít také nevšedních závěsných či úložných systémů.

Mohlo by vás zajímat:  Zvolené osvětlení má vliv na domácí atmosféru a funkčnost prostoru

Když není možné rostliny pěstovat

Nedaří-li se ve vašem bytě rostlinám, nebo má špatnou orientaci ke slunci, můžete živé rostliny nahradit přírodními motivy. Ty mohou být vyvedeny na tapetách (zde se meze prakticky nekladou – od drobných kvítků až po husté listí), potazích, stínítkách či dekorativních obrazech. Moderní jsou především jemné světlé motivy a dekorace, velmi oblíbená je také textura masivního dřeva v různém barevném provedení.

Přidat na Seznam.cz