Škůdci mohou ohrozit každou rostlinu. Zachraňte své květiny včas pomocí jednoduchých metod

Škůdci mohou ohrozit každou rostlinu. Zachraňte své květiny včas pomocí jednoduchých metod

I když o své pokojové rostliny pečujete, jak nejlépe umíte, může se stát, že se na nich objeví škůdci. Malí broučci, roztoči, mšice nebo pavoučci se objeví náhodou, ale svou práci vykonávají rychle. Škůdce poznáte podle jemných pavučin nebo larev, kde se objeví na listech nebo v půdě.

Prostředky si můžete koupit v obchodě, nebo si je vyrobit

Vyrobit si postřik doma je velmi snadné. Nebudete k tomu potřebovat zvláštní suroviny, ale efekt bude velmi dobrý. Stačí si připravit mycí prostředek, který smíchejte s půl sklenicí vlažné vody. Zamíchejte, navlhčete vatové tampony a omyjte listy i stonky. Místa, kde se škůdci objeví, nezapomeňte postříkat. Přípravky proti škůdcům byste měli používat každé 2–3 dny.

Pomoci může také česnek. Připravte si dva stroužky česneku, které zalijte dvěma litry vody. Odložte na dvanáct hodin, poté slijte a znovu přidejte litr vody. Postříkejte tímto roztokem celou rostlinu a uvidíte, že se jí uleví a škůdci odejdou. Snadno se jich zbavíte také pomocí prostředků, které koupíte v obchodě.

Mohlo by vás zajímat:  Trávník udrží v létě krásný správné sekání a zalévání
Zdroj obrázku: Freepik

Škůdců se zbavíte snadno a rychle pomocí lapačů

Choroby a škůdci se vyskytují hlavně v zimním období, kdy rostliny odpočívají. Jestli chcete rostliny zachránit, je nutné jednat rychle. Pomohou postřiky, kterých je na trhu celá řada. Můžete je aplikovat pomocí rozprašovače nebo je přidat do zeminy. Dejte ale pozor, aby se k nim nedostaly děti nebo domácí zvířata, pro které jsou jedovaté.

Můžete si pořídit také lapače škůdců. Jedná se o trojúhelníky, které osahují nevysychající lepidlo. Prodávají se ve dvou barvách – modré a žluté – a barvy značí, na jaké škůdce jsou určené. Žlutými odchytíte molice, mšice nebo smutnice a modré působí na třásněnky. Tyto lapače jen zapíchnete do květináče a můžete je tam mít po celý rok. Pokud uvidíte, že je lapač plný škůdců, jednoduše ho vyměňte.

Zdroj: https://www.rollingnature.com/blogs/news/plant-pests-preventive-care-home-remedies
Přidat na Seznam.cz