Zubní pasta rozzáří nejen náš chrup. Navrátí čistotu a lesk také běžně používaným věcem

Zubní pasta rozzáří nejen náš chrup. Navrátí čistotu a lesk také běžně používaným věcem

Zubní pastu zná každý z nás, minimálně dvakrát denně si s ní čistíme zuby. Díky ní máme ústní dutinu čistou, svěží a bez zubních kazů. A stejně účinná bude také v domácnosti, kde vám pomůže s běžným úklidem i speciálními požadavky na čištění.

Se zubní pastou vyčistíte žehličku nebo vydrhnete hrnky

Jestli máte skvrny po stranách šálků, hrnků nebo sklenic, můžete je snadno odstranit pomocí zubní pasty. Většina lidí ale vezme do ruky bělidlo, v kombinaci s vodou udělá zázraky. Po jeho použití je ale nutné nádobí umýt, protože jinak se do pití dostanou škodlivé látky. Proto je vhodné použít zubní pastu, která udělá stejnou službu a nebude nikoho ohrožovat na zdraví.

Mohlo by vás zajímat:  Kočky shazují předměty ze zábavy i pro vlastní zkoumání

Stačí na vlhkou houbičku nanést trochu pasty a vydrhnout nádobí. Klidně ji můžete nechat působit, pokud se skvrny neodstraní na „první dobrou“. Následně vydrhněte a nádobí umyjte obvyklým způsobem. Pomocí pasty vyčistíte také připálenou nebo špinavou žehličku. Nemusíte spáleniny odstraňovat nožem ani jiným nebezpečnými způsoby. Stejně jako u hrnků naneste malé množství pasty na vlhkou houbičku a plochu vyčistěte.

Zdroj obrázku: Freepik

Zubní pasta vrátí lesk šperkům nebo odstraní nepříjemné pachy

Zubní pasta vyčistí šperky nebo stříbrné nádobí. Použijte na to starý zubní kartáček a jemně vyleštěte špinavé předměty. Můžete je poté opláchnout pod vodou nebo je dát do vany a osprchovat. Na šperky ale použijte měkký kartáček, který je určený na citlivé zuby. Na šperky a stříbro je nutné použít pastu bez bělicích přísad.

Mohlo by vás zajímat:  Nejčastější důvody, proč kočky nechtějí chodit na toaletu

Pokud doma používáte CD nebo DVD disky, tak určitě víte, že se časem mohou poškrábat. Zubní pasta vás takových problémů zbaví. Stačí nanést trochu na hadřík a opatrně otřít škrábance. Filmy, hudba i vzpomínky tak znovu ožijí. Můžete se pomocí pasty zbavit také škrábanců na karoserii. Pastou můžete vydrhnout zápach z termosky. Pokud v ní pravidelně nosíte kávu nebo bylinné čaje, časem bude zápach intenzivní. Zubní pasta je první pomoc v takové situaci a nepříjemného zápachu vás zbaví.

Zdroj: https://www.smilepointdentalcare.com/what-can-i-use-instead-of-toothpaste/
Přidat na Seznam.cz