Kvůli známým chybám máme doma zimu i přesto, že topení jede na maximum

Kvůli známým chybám máme doma zimu i přesto, že topení jede na maximum

Jestli doma pravidelně topíte, ale přijde vám, že máte doma stejně chladno, je nasnadě zjistit, zda vám teplo neutíká ven. Zkontrolujte, jestli neděláte během topné sezony chyby, které vás stojí nejen samotné teplo, ale hlavně peníze, které za něj zaplatíte a vlastně si ho ani neužijete.

I přes zapnuté topení vám může být zima

Není nic lepšího než přijet z práce a lehnout si na teplý gauč, připravit si horký čaj nebo jiný nápoj a užívat si teplého domova. Může se ale stát, že jste sice zatopili, ale teplo nikde a vy se musíte schovávat pod dekou a drkotáte zuby na gauči. Co vlastně dělat, pokud zjistíte, že vám teplo utíká jinam než do bytu nebo domu?

Mohlo by vás zajímat:  Kvalitní spánek zajistí pouze vhodná matrace. Faktorů při výběru je několik

Může se stát, že radiátory budou horké, ale v bytě bude pořád zima. Nezapomeňte ještě před topnou sezonou zkontrolovat, jestli máte topení v pořádku. A nejedná se jen o samotné radiátory. Prohlédnout nechte také trubky, které vedou po bytě nebo domě. Může se stát, že u topení necháváte sušáky s oblečením. To si bere většinu tepla, které nemá kudy proudit, a v bytě pak bude chladno.

Zdroj obrázku: Freepik

Z dosahu topení dejte všechno, co by teplo mohlo brát

Problémem jsou nejen sušáky blízko u topení, ale také záclony nebo dlouhé závěsy, zvláště velurové nebo saténové. Díky nim sice můžete zakrýt nevzhledná topení, na druhou stranu ale zabráníte tomu, aby se teplo dostalo do celé místnosti a můžete trpět zimou, i když máte topení na maximum.

Mohlo by vás zajímat:  Gauč je dominanta obýváku, kde každá skvrna bije do očí. Jednejte rychle

Řešením mohou být závěsy nebo háčky. Látky můžete připnout na ně a zároveň vám do místnosti půjde teplo z radiátorů a nebude unikat jinak. Pokud je to možné, postavte nábytek tak, aby nebyl blízko topení. Nábytek většinu tepla opět pohltí a v bytě bude stále chladno, i když podle utracených peněz máte pocit, že jste museli zatopit i vedle sousedům. Radiátory by měly mít kolem sebe prostor, aby teplý vzduch mohl cirkulovat.

Zdroj: https://www.ugihvac.com/en-us/why-is-my-house-so-cold-even-when-the-thermostat-is-turned-up/
Přidat na Seznam.cz