Wood 2207947 1920

Dřevěná podlaha je klasika, která vydrží roky. Ale pouze při správné péči

Dřevěná podlaha je velmi oblíbeným interiérovým povrchem. Tvrdé dřevo je poměrně specifický materiál, který vyžaduje i specifickou údržbu. Jste si jistí, že své podlaze dopřáváte tu nejlepší péči? Že se jí od vás dostává všeho, co potřebuje k tomu, aby dlouho vydržela a dělala radost? Pokud byste chtěli namítnout, že se jedná o podlahu, která vydrží, tak máte samozřejmě pravdu. Dřevěná podlaha vydrží opravdu hodně, je velmi odolná, ale pouze za předpokladu, že se jí dostává správné péče a je udržovaná pravidelně. 

Nečistoty se na podlaze zabydlují rychleji než kdekoli jinde. Není vůbec nic složitého najít hned po úklidu podlahy nějakou nečistotu. Tento nepořádek nosíme zvenčí, ale také na ní najdeme všechny drobečky, nitky z oblečení a jiné. Podlaha je to nejspodnější místo, kam tyto nečistoty mohou spadnout. Pokud se dřevěná podlaha poškrábe, zůstane zdeformovaná.

Mohlo by vás zajímat:  Podzimní vůně dodají domovu útulnost a příjemnou atmosféru
Zdroj obrázku: Pixabay

Vyrobte si čisticí pantofle z mikrovlákna

Postačí vám k tomu:

  • měkké látkové papuče,
  • náhradní návlek na mop,
  • tavná pistole,
  • nůžky.

Není nic snazšího než obkreslit podrážku látkových pantoflů na návlek na mop. Pak obrys vystřihněte a naneste na papuče lepidlo tavnou pistolí. Pak už stačí jen nalepit návleky na obě podrážky látkových bot a můžete začít vytírat.

Jak správně umýt dřevěnou podlahu

Dřevěná podlaha je velmi citlivá na vlhko a použití vody. Abyste si na dřevěnou podlahu nenanesly zbytečně ještě více nečistot, před samotným mytím důkladně omyjte a vyčistěte mop, kterým budete podlahu vytírat. Pro mytí dřevěných podlah je nejlepší použít plochý mop, ze kterého jde nejlépe odvádět nepotřebnou vodu. Měli byste mop před kontaktem s podlahou co nejlépe vyždímat. 

Mohlo by vás zajímat:  Verbena se hodí pro balkonové pěstování, kvést může až do prvních mrazů

Používejte co nejjemnější čisticí prostředky, které se vám podaří sehnat, dřevěná podlaha je poměrně citlivá. Jinak byste mohli poničit jemný lak, který mají dřevěné podlahy. Úplně nejlepší bude, když koupíte speciální prostředek právě pro mytí dřevěných podlah. Vyzkoušet můžete také obyčejnou vodu s trochou olivového oleje.

Zdroj obrázku: Pixabay

Dřevěnou podlahu rozhodně není dobré brát na mokro každý den. Mnohem lepší je ji každý den vyluxovat speciální násadou určenou na dřevěné podlahy, nebo podlahu zamést. Nepoužívejte však žádné koště s hrubými štětinami, ať si podlahu nepoškrábete.

Přidat na Seznam.cz