Dům

Jak navrhnout dům

Plánujete stavbu domu a přemýšlíte pro jaký dům se rozhodnout a přemýšlíte jak svůj dům navrhnout? Velmi oblíbené jsou bungalovy, to znamená domy, které mají jen přízemí. Proč právě bungalov? Pokud máte rodinu a děti, pak dětem nehrozí pád ze schodů. To je jedno velké plus.

Pokud máte dvoupatrový dům, ve většině případů máte ve spodním patře kuchyň a obývací pokoj a ve vrchním patře potom ložnice a pokojíčky. To je ale nevýhoda. Protože přes den jste jistě dole, oproti tomu si děti hrají nahoře a vy je tak nemáte pod dohledem.

Mohlo by vás zajímat:  Byty u parku v Praze nabízí dokonalé rodinné bydlení

Navíc všichni stárneme a jednou by pro nás schody mohli být překážkou. Více patrový dům má však také výhody a to takové, že získáte více prostoru k bydlení. Jak navrhnout dům? Nejprve si řekněte priority, které by váš dům měl mít. Máte malé děti, pak myslete na místnost pro ně, která bude blízko obývacího pokoje a kuchyně.

Pokud se rozhodnete pro vícepatrový dům, pak myslete alespoň na koutek, který svým dětem zařídíte v obývacím pokoji. Dům by měl mít prostor pro šatnu, kam si budete odkládat kabáty a boty. Určitě byste měli mít v každém patře sociální zařízení. Vanu či sprchu, stačí mít v horním patře, kde je ložnice a pokoje.

Mohlo by vás zajímat:  Ceny nemovitostí rostou. Jak toho využít a dům prodat co nejvýhodněji?

Obývací místnost s kuchyní, by měli být propojeny. Dobré je mít samostatný východ na zahradu z obývacího pokoje, nebo z kuchyně. Je to velmi pohodlné a účelné. Přemýšlíte-li o garáži, pak určitě zvolte takovou, která bude k domu přistavena. Důvod je jednoduchý.

Ať je venku jakékoliv počasí, vám to může být jedno. Do auta nastoupíte z domu a nemusíte přebíhat v dešti, větru, nebo při sněžení. Výhodou je také pokud si vyndaváte nákup z auta. Taktéž vám může být naprosto jedno, jak venku je. Garáž u domu je obrovské plus. Myslete také na to, že byste měli mít místnost, kam si budete odkládat ne až tak potřebné věci.

Mohlo by vás zajímat:  Můj BYT, můj hrad!

Určitě byste takovou menší místnost ve svém domě měli mít. Pokud se rozhodnete pro střešní okna, doporučuji nemít je v pokojíčku ani v ložnici. Pokaždé, když začne pršet, bijí kapky do oken velice intenzivně a velmi to ruší spánek. Střešní okna jsou sice pěkná, ale v tomto směru dost nepraktická.

Přidat na Seznam.cz