Jak navrhnout dům

Plánujete stavbu domu a přemýšlíte pro jaký dům se rozhodnout a přemýšlíte jak svůj dům navrhnout? Velmi oblíbené jsou bungalovy, to znamená domy, které mají jen přízemí. Proč právě bungalov? Pokud máte rodinu a děti, pak dětem nehrozí pád ze schodů. To je jedno velké plus.

Pokud máte dvoupatrový dům, ve většině případů máte ve spodním patře kuchyň a obývací pokoj a ve vrchním patře potom ložnice a pokojíčky. To je ale nevýhoda. Protože přes den jste jistě dole, oproti tomu si děti hrají nahoře a vy je tak nemáte pod dohledem.

Navíc všichni stárneme a jednou by pro nás schody mohli být překážkou. Více patrový dům má však také výhody a to takové, že získáte více prostoru k bydlení. Jak navrhnout dům? Nejprve si řekněte priority, které by váš dům měl mít. Máte malé děti, pak myslete na místnost pro ně, která bude blízko obývacího pokoje a kuchyně.

Pokud se rozhodnete pro vícepatrový dům, pak myslete alespoň na koutek, který svým dětem zařídíte v obývacím pokoji. Dům by měl mít prostor pro šatnu, kam si budete odkládat kabáty a boty. Určitě byste měli mít v každém patře sociální zařízení. Vanu či sprchu, stačí mít v horním patře, kde je ložnice a pokoje.

Mohlo by vás zajímat:  Lidé mění luxusní byty a domy za pojízdné domovy, které sice nenabízí pohodlí, ale mají jiné benefity

Obývací místnost s kuchyní, by měli být propojeny. Dobré je mít samostatný východ na zahradu z obývacího pokoje, nebo z kuchyně. Je to velmi pohodlné a účelné. Přemýšlíte-li o garáži, pak určitě zvolte takovou, která bude k domu přistavena. Důvod je jednoduchý.

Ať je venku jakékoliv počasí, vám to může být jedno. Do auta nastoupíte z domu a nemusíte přebíhat v dešti, větru, nebo při sněžení. Výhodou je také pokud si vyndaváte nákup z auta. Taktéž vám může být naprosto jedno, jak venku je. Garáž u domu je obrovské plus. Myslete také na to, že byste měli mít místnost, kam si budete odkládat ne až tak potřebné věci.

Určitě byste takovou menší místnost ve svém domě měli mít. Pokud se rozhodnete pro střešní okna, doporučuji nemít je v pokojíčku ani v ložnici. Pokaždé, když začne pršet, bijí kapky do oken velice intenzivně a velmi to ruší spánek. Střešní okna jsou sice pěkná, ale v tomto směru dost nepraktická.

Přidat na Seznam.cz