Skořice provoní život i rostlinám. Ochrání je před útoky hmyzu i plísní

Skořice provoní život i rostlinám. Ochrání je před útoky hmyzu i plísní

Přírodní produkty jsou zajímavou alternativou k chemickým přípravkům na ochranu rostlin. Jejich výběr podporuje nejen vysokou efektivnost, ale nemají ani žádné vedlejší účinky na životní prostředí. Jejich největší výhodou však je, že jsou velmi levné. Jedním z takových účinných produktů je i skořice, která chrání před houbami, hmyzem a viry.

Vlastnosti skořice

Ukazuje se, že neobvyklé působení skořice úzce souvisí s velmi různorodým chemickým složením tohoto koření. Je plná účinných látek včetně vitamínů, mastných kyselin, kumarinových polyfenolů, cinnamaldehydu nebo epikatechinu. V průběhu let se koření podařilo dobýt náročnou chuť mnoha gurmánů po celém světě. Kuchaři jsou také rádi, že ho mohou přidat do vaření nejen kvůli charakteristickému aroma, ale také jedinečné pikantní a kořeněné chuti.

Mohlo by vás zajímat:  Uskladněte zahradní nábytek před mrazem a nepřízní počasí

Zahradníci používají skořici v zahradě již mnoho let jako přírodní a ekologickou pomoc proti mravencům a mšicím. I když nezabíjí hmyz, její vůně ho spolehlivě odhání. Koření, konkrétně skořicový olej, bude také vhodné pro boj proti hmyzu útočícímu na hrnkové rostliny.

Zdroj obrázku: Freepik

Použití skořice

Nalijte dvě sklenice teplé vody do středně velké misky a poté přidejte 20 kapek skořicového oleje. Důkladně promíchejte, aby se přísady spojily. Pokud chcete dosáhnout účinnější emulze, přidejte do roztoku několik kapek tekutiny pro mytí nádobí nebo jemného tekutého mýdla. Připravený sprej nalijte do láhve s rozprašovačem a používejte až dvakrát týdně. Díky tomu budou rostliny chráněné před útoky roztočů.

Mohlo by vás zajímat:  Připálené nádobí znovu zazáří čistotou: rychlý zásah a správné prostředky dokážou zázraky

Nadměrné zalévání a použití příliš úrodné půdy v květináčích znamená, že na vrchní vrstvě substrátu se často objevuje šedavá nebo bílá houba. Zpočátku je zaměňována za sediment vznikající po příliš tvrdé vodě. Nejčastěji nepředstavuje velkou hrozbu pro rostliny, ale vypadá nevzhledně a je lepší se jí vyhnout. Naštěstí lze problém vyřešit rychlým, levným a neinvazivním způsobem. Stačí posypat celý povrch země v květináči mletou skořicí.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/garden-how-to/info/using-cinnamon-on-plants.htm
Přidat na Seznam.cz