Proti škůdcům v zahradě lze aplikovat přírodní prostředky, které je zredukují

Proti škůdcům v zahradě lze aplikovat přírodní prostředky, které je zredukují

Práce na zahrádce patří k oblíbeným volnočasovým aktivitám, při kterých si člověk pořádně protáhne tělo a přijde na jiné myšlenky. Je radost se dívat na to, jak se rostlinám na záhonech daří. Horší už je, když se u nich vyskytnou různí škůdci. Jak proti nim bojovat?

I na dobře vedené zahradě se škůdci vyskytují

I když se budete o svou zahrádku starat pečlivě, s některými škůdci se stejně setkáte. Žijí na ní, protože je pro ně přirozeným prostředím. Jsou to především krtci či hraboši, kteří dokážou rostliny značně poničit. Oba tvorové žijí pod zemí a užírají hlavně kořínky, čímž způsobují velké škody na plodinách, které chřadnou. Vyzkoušejte zaručené metody, které je odradí.

Mohlo by vás zajímat:  Lidé při sekání trávy: Špinavá sekačka, ledabylost, tupý nůž a špatně zvolený termín

Proti krtkovi

Proti tomuto živočichovi se sametově černým kožíškem si můžete pořídit průmyslově vyráběné akustické odpuzovače, již pracují na principu vydávání tónů, které krtkům vadí. Fungují na baterie nebo solární energii.

Můžete jim také do chodbiček nastražit lidské vlasy nebo zvířecí srst, které jim také nejsou příjemné, takže raději změní prostředí a odstěhují se vedle k sousedovi. Krtky pomůže ze zahrady vyhnat i pravidelné sekání trávy, protože se jedná o hluk, který jim není příjemný.

Mohlo by vás zajímat:  Při hnědnutí tújí je nutné reagovat ihned. Včasný zásah může stromy zachránit
Zdroj obrázku: Freepik

Proti hrabošům

Hraboši nelibě reagují na různé zvuky a nelíbí se jim ani některé pachy. Toho lze využít k jejich vypuzení ze zahrady. Na záhony vysejte třeba mátu, česnek nebo měsíček. Do chodbiček lze vložit rozkrojenou cibuli nebo oloupaný stroužek česneku.

Proti mšicím

Nepříjemné jsou také mšice, které způsobují škody na rostlinách. Připravte si na ně domácí postřik, jenž je ekologický, protože neobsahuje škodlivou chemii. Vyzkoušejte například polotučné mléko, které smícháte s vodou v poměru 1 : 1. Tímto roztokem postříkáte napadené rostliny. Na druhý den zkontrolujte výsledek a rostliny můžete opláchnout čistou vodou. V případě potřeby lze postřik opakovat.

Zdroj: https://www.birdsandblooms.com/gardening/gardening-basics/natural-ways-eliminate-garden-insect-pests/
Přidat na Seznam.cz