Zářivě čistý dřez je vizitkou kuchyně. Citron a ocet se vypořádají i s vodním kamenem

Zářivě čistý dřez je vizitkou kuchyně. Citron a ocet se vypořádají i s vodním kamenem

Špinavý dřez není jen záležitostí estetiky. Stará se také o hygienické vaření v pohodlí kuchyně. Při nepravidelném čištění je obtížné odstraňovat vodní kámen nebo ošklivé skvrny a zabere vám to hlavně hodně času. V dnešním článku vám prozradíme, jak jednoduše vyčistit všechny typy dřezů.

Pravidelnost čištění

Dřez je nezbytným vybavením každého domu. Časté čištění ho pomáhá udržovat v bezvadném stavu. Jak zdůrazňuje odbornice na úklid, pravidelnost je důležitá. „Nejlepší je mýt dřez houbou a tekutinou na mytí nádobí každý večer,“ říká. Žena vede profesionální úklidovou společnost pět let. Důvodem je skutečnost, že se vždy ráda starala o pořádek kolem sebe.

Mohlo by vás zajímat:  Vlněný koberec se udržuje snadno, se správnou péčí vydrží krásný roky

Pokud jde o důkladnější čištění, věnujte pozornost odstínu dřezu. Měli byste vědět, jak vydrhnout lehký a černý povrch. Citrónovou šťávu stojí za to použít na bílé umyvadlo. Má bělicí účinek, díky kterému se lze snadno vyrovnat se skvrnami od mýdla a vodním kamenem. Kromě toho má antibakteriální vlastnosti, což dále pomáhá udržovat hygienu. Dobře se vyrovná s plísní, která se může tvořit kolem silikonu.

Zdroj obrázku: Freepik

Důležitost materiálu

Před drhnutím dřezu zjistěte, z jakého materiálu je vyrobený. Vyvarujte se také nalévání barvících nápojů nebo jídla do dřezu. Po každém umytí nezapomeňte vše důkladně opláchnout vodou. Samozřejmé je odstranit zbytky jídla ze sítka. Keramické i ocelové dřezy se nejlépe čistí kapalnými čisticími prostředky. Kapalina a mycí houba na mytí nádobí budou fungovat i se silnějším octem. Vyhněte se drhnutí drátěnkou, kyselinami nebo bělidlem.

Mohlo by vás zajímat:  S dobrým plánem bude vánoční úklid raz dva hotový

Tím se zničí a zbarví jemný povrch umyvadla. Tvrdá voda je největší problém keramického nebo ocelového materiálu. Zanechává usazeniny sedimentu, které se také hromadí na bateriích. Abyste se zbavili problému, namočte houbu do octa a potřete po celém povrchu. Nechte působit několik minut. Potom dřez umyjte teplou vodou se saponátem.

Zdroj: https://www.bhg.com/homekeeping/house-cleaning/tips/how-to-clean-kitchen-sinks-drains/
Přidat na Seznam.cz