Šikovné triky, jak schovat nevzhledné škrábance na dřevěném nábytku

Dřevěný nábytek vyžaduje zvláštní péči v podobě pravidelného čištění každý den. Bohužel i při správné péči může dojít, díky nepozornosti, ke vzniku nevzhledného škrábance. Buď si na jeho přítomnost zvykneme, nebo nábytek podrobíme drahé renovaci. Naštěstí lze škrábance šikovně schovat, protože existují jednoduché způsoby, jak je maskovat. Pomocníky jako svíčky, čajové sáčky či citron máme vždy po ruce. Jak nám pomohou se škrábanci na nábytku?  

Citronová šťáva 

V případě, že poškrábání je malé a mělké, může být maskováno velmi rychle. Stačí vymačkat citronovou šťávu a promíchat ji se stejným množstvím oleje. Ve směsi následně namočte bavlněnou látku a potírejte škrábance, dokud nezmizí. 

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Svíčky 

Pokud je škrábanec na světlém nábytku, postačí svíčka či voskovka. Stačí si vybrat barvu, která se nejvíce podobá původnímu odstínu dřeva, a po vrypu několikrát přejet. Pro lepší zapuštění pomůže zlehka nahřát vosk fénem.  

Káva i čaj

Škrábance na tmavém nábytku jsou viditelnější, protože pod vnější vrstvou je dřevo světlejší. V tomto případě pomůže kávová sedlina či černý čaj.  Stačí místo potírat kosmetickým šťourátkem, které je v daném nálevu namočeno. Nechte vryp několik hodin proschnout a v případě potřeby postup opakujte. 

Mohlo by vás zajímat:  Pokud zrovna nepečete dort, využijte želatinu jinak. Třeba na dokonalý domácí osvěžovač

Ořechy

Hluboké škrábnutí na nábytku pomohou vyřešit ořechy. Stačí je oloupat a potírat jimi poškozený povrch. Nemusíte se obávat, že povrch ještě více zničíte, protože je ořech měkký a snadno škrábanec vyplní. V případě světlého nábytku sáhněte například po mandlích.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Pasta na boty

Pokud se škrábanec objeví na doopravdy tmavém nábytku, stačí použít černou pastu na boty. Tu jemně vetřete do škrábance, ideálně za pomocí kosmetické tyčinky. Vrstvu nechte pořádně zaschnout a v případě potřeby postup opakujte. 

Přidat na Seznam.cz