Gloves 4017614 1280

Šetřete peněženku i životní prostředí, většinu drahých prostředků nahradí domácí pomocníci

Na trhu máme k dispozici spoustu čisticích prostředků, které jsou vhodné k odstraňování nečistot, čištění spáleného nádobí a také odstraňování usazenin vodního kamene. Bohužel ale obsahují škodlivé látky, které se mohou dostat do těla, způsobit alergie nebo podráždění pokožky.

Používejte levné a přírodní čisticí prostředky, které najdete doma

Domácí prostředky pomohou odstranit vodní kámen, odblokovat potrubí a také se zbavíte pruhů v oknech. Ocet je univerzální čistič, který můžete použít téměř na jakýkoli povrch. Stačí ho uvařit v konvici a nechat dvě hodiny působit, vylít ho a konvici opláchnout. Tím se zbavíte vodního kamene. Pokud kolem vodovodní baterie omotáte hadřík namočený v octu, vodní kámen zmizí po několika hodinách.

Mohlo by vás zajímat:  Prázdné obaly od vajec lze recyklovat už doma, jako květináče, dekorace, nebo hračky pro děti

Pokud ocet smícháte s vodou v poměru 1 : 1, získáte směs na čištění oken nebo sprchového koutu. Stačí ji nalít do lahve s rozprašovačem. Povrchy tak budou lesklé a bez pruhů. Dalším prostředkem je jedlá soda. Ta skvěle funguje jako pohlcovač nepříjemných pachů, a to nejen v ledničce. Nasypte 100 gramů sody do misky a dejte do zařízení. Sodu můžete také smíchat s vodou a vytvořit pastu. Vyčistíte tak špinavé spáry, krájecí desky nebo se zbavíte usazenin z kuchyňského dřezu.

Zdroj obrázku: Pixabay

Kyselina citronová usnadní každodenní čištění

V kombinaci s pracím práškem pomůže vybělit a osvěžit světlé oblečení. Pokud ji přidáme do myčky, nádobí se bude lesknout. Stačí nalít dvě lžičky do komory, kam se dávají tablety. Můžete ji také smíchat s vodou, aby vznikla pasta. Je to skvělý způsob, jak vyčistit stříbrné předměty, dřezy nebo povrchy, na kterých je plíseň.

Mohlo by vás zajímat:  Vila v toskánském stylu v Montecito, Kalifornie

Pomocí kyseliny můžete vyčistit mikrovlnnou troubu. Stačí nasypat tři lžičky do misky s vodou a následně mikrovlnku pustit na několik minut. Poté ji otřete houbičkou nebo měkkým hadříkem. Už nemusíte utrácet za drahé chemické prostředky, ale stačí používat k úklidu jen to, co máte doma.

Přidat na Seznam.cz