Se zářivě čistými spárami bude koupelna znovu jako nová. Na zdlouhavé drhnutí ale zapomeňte

Se zářivě čistými spárami bude koupelna znovu jako nová. Na zdlouhavé drhnutí ale zapomeňte

Jestli máte doma v koupelně zašedlé nebo jinak špinavé spáry, jejich vyčištění nebude nic jednoduchého. Budete totiž potřebovat starý zubní kartáček, se kterým budete muset jezdit po spárách a jednu podruhé drhnout, což vám může zabrat celý den. Pomocí domácích prostředků ale budete mít čištění o něco snazší.

Jaké prostředky můžete využít k čištění spár?

Na čištění si kromě zubního kartáčku připravte také měkký hadřík, kterým budete dlaždičky otírat. Pak už jen stačí zajít do kuchyně a najít tam prostředky, které při čištění pomohou. První je ocet, který nejen skvěle čistí a bělí, ale také dezinfikuje a vaše koupelna tak bude zářit čistotou. Ocet stačí smíchat s trochou prostředku na mytí nádobí, do směsi pak namočte kartáček a můžete začít. Ocet z dlaždiček neoplachujte, ale nechte ho uschnout.

Mohlo by vás zajímat:  Borax vyčistí koberec, koupelnu i lednici. Zbaví je odolných skvrn a zápachu

Dalším prostředkem je citrus. Můžete použít pomeranč nebo citron, který vymačkejte a přidejte k němu také mycí prostředek. Kartáček namočte, nechte směs zaschnout na spárách a už do nich nijak nezasahujte. Kašičku si můžete vytvořit také z jedlé sody a octa. Dávejte pozor, protože tato směs může pěnit. Jedlou sodu můžete nahradit práškem do pečiva nebo vinným kamenem.

Zdroj obrázku: Freepik

Na bělení spár bude nejlepší peroxid vodíku

Jestli chcete mít spáry krásně bílé, aby koupelna vypadala jako nová, k bělení můžete využít například peroxid vodíku. Díky jeho vlastnostem budou spáry brzy bílé a můžete si být jisti, že se vám bude hodit také na jiné druhy čištění v celé domácnosti. Spáry vybělíte také pomocí zubní pasty, na jejich čištění je vhodné použít také odlakovač na nehty s acetonem.

Mohlo by vás zajímat:  Obnovte lesk všech kohoutků i sprchy. Pro zářivý efekt existuje několik jednoduchých způsobů

Zkusit můžete i čpavek, ale u jeho používání si dejte pozor, protože se jedná o nebezpečnou látku, která vám může poleptat pokožku. Pracujte tak vždy v jednorázových rukavicích, které patří ke každodennímu úklidu.

Zdroj: https://www.fapceramiche.com/en/news-events/news/how-clean-bathroom-tiles/
Přidat na Seznam.cz