Dokonale čistá podlaha je vizitkou každého domova. S našimi triky bude vaše podlaha vždy zářit

Dokonale čistá podlaha je vizitkou každého domova. S našimi triky bude vaše podlaha vždy zářit

Podlaha dostává zabrat asi nejvíce ze všech částí našeho bytu. Denně se po ní procházíme, špinavé boty nebo nohy ji mohou znečistit a marně tak přemýšlíme, jak odstranit špínu nebo zaschlé bláto. Můžete ji umýt obyčejnou vodou nebo sáhnout po prostředcích, které překvapí, ale následně se stanou součásti úklidu.

Je potřeba dodržet několik pravidel, co se čištění podlahy týče

Podlahu je vhodné opravdu pravidelně a často zametat. Je to důležité v případě, že se jedná o parkety. Mohou se na nich totiž vytvořit malé škrábance, které sice nebudou na první pohled patrné, ale pronikne do nich voda nebo další nečistoty. Podlaha se navíc může zvednout a nabobtnat. Pokud budete podlahu vysávat, počkejte chvilku, než se vrhnete na vytírání.

Mohlo by vás zajímat:  Na vyčištění všech ploch v domácnosti si vystačíte s několika málo přírodními produkty

Musí se usadit prach ve vzduchu, který pak následně vytřete spolu s nečistotami na podlaze. Mop byste před každým použitím měli opláchnout pod horkou vodou, aby byl na mytí podlahy skutečně čistý. Podlaha by měla zářit, proto používejte teplou vodu. V ní můžete rozpustit dvě tablety do myčky, které obsahují leštidlo. Náhradním řešením může být voda s amoniakem.

Zdroj obrázku: Freepik

Různé materiály budou potřebovat jinou péči

Dobré je pořídit si kvalitní mop, který bude vyrobený z mikrovláken. Můžete použít také obyčejné koště, které obalte gázou. Co se týče linolea, je nutné ho šetrně ošetřovat. Pokud použijete silné čisticí prostředky, můžete ho spíše poškodit než ho vyčistit. Voda na lino by měla být vlažná. Můžete ho vyleštit obyčejnou vodou a mlékem.

Mohlo by vás zajímat:  Recept na ekologické a šetrné praní tkví ve třech ingrediencích. Tento prací prášek si zamilujete

Abyste zabránili usazování prachu na podlaze, můžete ji umýt teplou vodou a mycím prostředkem. Můžete přidat také leštidlo. Parkety byste měli mýt pouze ve směru pokládky, protože jedině tak se zbavíte nevzhledných pruhů. Pokud chcete podlahu odmastit, použijte na to vodu a obyčejný ocet, který zároveň dezinfikuje.

Zdroj: https://www.realsimple.com/home-organizing/cleaning/tricks-to-clean-any-type-of-floor
Přidat na Seznam.cz