Se sraženým oblečením se loučit nemusíte. Jednoduchý trik mu navrátí původní velikost

Se sraženým oblečením se loučit nemusíte. Jednoduchý trik mu navrátí původní velikost

Určitě už se vám někdy stalo, že jste dali vyprat svou oblíbenou halenku nebo svetr a z pračky jste je vytáhli o něco menší. Je to sice nepříjemné, ale i tento problém má své řešení. Existují metody a způsoby, díky kterým navrátíte svému oblečení původní velikost. Všechno, co při tom budete potřebovat, je obyčejný dětský šampon.

Dětský šampon pomůže vrátit oblečení původní vzhled

Je velmi těžké smířit se s tím, že jste si omylem srazili oblečení. Nemusíte ale zoufat, protože dětský šampon v kombinaci s horkou vodou dokáže zázraky. Uvolní vlákna materiálu, a tím pádem půjde oblečení natáhnout do rozměrů, které vám padnou. Tento trik ale nebude fungovat na vlnu, na to si dávejte pozor. Vlněný svetr už bohužel zůstane zmenšený, protože vlna je velmi jemný materiál.

Mohlo by vás zajímat:  Jedlá soda osvěží koberec, zbaví ho nečistot i pachů

Na ostatní materiály budete potřebovat misku s horkou vodou, dětský šampon a také dva ručníky. Můžete použít jakoukoliv značku. Horkou vodu nalijte do mísy nebo dřezu. Do vody dejte šampon a promíchejte. Poté už stačí jen vložit oblečení do vody, několik minut počkat a poté rozložit na kuchyňskou linku dva ručníky na sebe. Mokré oblečení dejte na ručníky a srolujte jedním z nich. Zatlačte, abyste z oděvu vyždímali co nejvíce vody.

Zdroj obrázku: Freepik

Dávejte si pozor, na kolik stupňů oblečení perete

Ručník rozviňte a dejte ho ze stolu. Na ten druhý pak oblečení rozložte a jemně ho natahujte, dokud se nevrátí do původní velikosti. Dávejte si pozor, abyste ho nevytahali příliš. Nechte ho pak několik hodin schnout a následně vyzkoušejte, jestli znovu sedí. Oblečení po vymáchání v šamponu nikdy nemáchejte v čisté vodě, protože šampon zajistí, že vlákna půjdou dobře natáhnout.

Mohlo by vás zajímat:  Plastová okna se udržují snadno. Jednou za čas ale potřebují pořádnou revizi

Při praní jemných kousků oblečení si dávejte pozor, na kolik stupňů perete. Je velmi jednoduché se splést a přijít o oblíbené kousky. Řiďte se především štítky, které jsou na oblečení. Poznáte snadno, na kolik stupňů oblečení nejen vyprat, ale také, jestli je vhodné ho vyžehlit.

Zdroj: https://www.cleanipedia.com/za/laundry/how-to-unshrink-and-stretch-clothes.html
Přidat na Seznam.cz