Hliníkové nádobí se může znovu blýskat jako nové. Netradiční, ale jednoduché metody nezklamou

Hliníkové nádobí se může znovu blýskat jako nové. Netradiční, ale jednoduché metody nezklamou

Hliníkové kuchyňské potřeby se často velmi rychle opotřebují, časem se zašpiní a možná vám nepomůže ani nejlepší čisticí prostředek, aby vypadaly znovu jako nové. Proto zkuste domácí metody, které jsou mnohdy účinnější než koupené přípravky. Takové prostředky přitom najdete doma v kuchyni a nebudete muset ani do obchodu.

Zkuste jedlou sodu nebo kyselinu citronovou

Jedlá soda je účinný prostředek na čištění, a to nejen rychlovarné konvice nebo odpadu, ale poslouží také právě na čištění hliníkových částí kuchyňských potřeb. Můžete ji smíchat například s peroxidem vodíku a díky tomu získáte směs, kterou pak naneste na špinavou hliníkovou pánev. K čištění samotnému budete potřebovat kartáč nebo hrubší houbičku na mytí nádobí. Nakonec pánev umyjte pod tekoucí vodou.

Mohlo by vás zajímat:  Špinavé spáry mezi dlaždicemi zkazí vzhled celé kuchyně či koupelny. Vyzrajte na ně účinnými prostředky

Dávejte si ale pozor, protože jedlá soda může změnit barvu pánve, proto raději používejte menší množství. Zkusit ale můžete také kyselinu citronovou nebo šťávu z citrusů. Budete potřebovat lžíci citronové šťávy a také lžíci kyseliny citronové. I v tomto případě se neobejdete bez kartáče. Směs nalijte na špinavé nádobí a vydrhněte. Poté nádobu umyjte pod tekoucí vodou.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkoušeli jste jako čisticí prostředek kečup?

Pokud smícháte mouku, sůl a ocet, získáte skvělý prostředek na čištění, který pomůže odstranit nečistoty z hliníkového nádobí. Budete potřebovat lžíci mouky, lžičku soli a velkou lžíci octa. Smíchejte všechno dohromady, aby vznikla hladká pasta. Tu naneste na špinavé nádobí a nechte působit asi půl hodiny, poté vydrhněte a opláchněte. Dobře bude fungovat také kečup, který je sice oblíbenou omáčkou, ale pomůže také vyčistit nádobí. Nechte ho působit dvacet minut, otřete hadříkem a opláchněte.

Mohlo by vás zajímat:  K omezení plastů může přispět každý, planetě uleví i malé změny

Octová voda bude dalším prostředkem, který zaručeně pomůže hliníkovému nádobí od různých nečistot. Ve dvou lžících vody rozpusťte jednu lžíci octa, houbu namočte do roztoku a očistěte hliníkové nádobí. Můžete použít starý kartáček na zuby, abyste se dostali do každého místečka.

Zdroj: https://www.getsetclean.in/in/en/floor-and-surface-cleaning/how-to-clean-aluminium.html
Přidat na Seznam.cz