Silikagel1

S novými botami si domů přineseme i malé pytlíčky silikagelu. Ten rozhodně nepatří do koše

Název silikagel vás možná překvapí, můžete mít pocit, že vůbec nevíte, o čem je řeč. Ale to je opravdu jen zdání. Najdete ho téměř ve všech nových kusech oblečení a obuvi a má mnoho způsobů použití v domácnosti. Jsou to takové ty malé pytlíčky, ve kterých po otevření najdete pár maličkatých gelových kuliček. K čemu vám tyto kuličky budou v domácnosti, se dočtete zde. Věřte tomu, že mají mnohé užitečné způsoby použití.

Zdroj obrázku: Freepik

Znovuzískání lesku stříbra

Pokud vlastníte stříbrné šperky, příbory nebo jiné nádobí, víte velmi dobře, jak je stříbro náchylné k zacházení. A právě s tím vám může pomoci silikagel, který má mnoho pro stříbro užitečných vlastností. Do šuplíku či skříňky, kde stříbro uchováváte, vložte 2–3 sáčky silikagelu, které budou fungovat proti zašlosti stříbra preventivně. Právě to vám zajistí, že už nikdy nebudete muset stříbro složitě leštit.

Mohlo by vás zajímat:  Tipy pro úsporné a chutné vaření na plynovém sporáku

Čerstvé pečivo

Silikagel vám dokáže zachránit i čerstvé pečivo. Pokud do ošatky či igelitového sáčku s čerstvě přineseným pečivem přidáte jeden až dva sáčky těchto gelových kuliček. Jejich úkolem je odvádět přebytečné vlhko, které zapříčiňuje tvrdnutí a vysychání pečiva. Pokud tedy chcete, aby vám pečivo vydrželo déle čerstvé, rozhodně vsaďte na silikagel v sáčcích.

Zdroj obrázku: Freepik

Utopený telefon

Jak už bylo zmíněno výše, úkolem silikagelu je právě odvádění vlhkosti pryč od nových produktů. Pokud si ale schováváte sáčky se silikagelem po každém nákupu, máte vyhráno. Postačí vám jen co nejrychleji vypnout telefon, vyndat z něho baterii a všechny části, které je možné vyndat nenásilnou formou. Takto rozložený telefon ponořte na celou noc do plné misky těchto zázračných kuliček. Vyčkejte do rána, pak se pokuste dát telefon dohromady a zapnout jej. Velmi důležitým úkolem je vydržet s nervy a nezapínat telefon dříve než po 12 hodinách vysoušení v gelových kuličkách. Až ráno telefon zapnete, uvidíte, že bude fungovat, jako by se mu nic nestalo.

Zdroj: https://www.onegoodthingbyjillee.com/11-uses-for-silica-gel-packets/
Přidat na Seznam.cz