Dog 3739225 1280

Pejsci v bytě jsou radost i starost. A je jen na vás, co necháte zvítězit

Každý milovník psů musí řešit problémy, které vyvstávají společně s jeho chovem doma v bytě. Jak se s takovými problémy vypořádat? Existují triky, díky kterým bude vaše fungování s mazlíčkem snazší.

Domácí mazlíček má pozitivní vliv na naši náladu a snižuje stres

Pes nás navíc donutí ven na procházku, díky čemuž jsme zdravější. Pokud mazlíčkovi dovolíte spát na gauči, budete mít zaručený pohodový večer u televize a pes vás bude zahřívat. Děti, které jsou v bytě společně s domácími mazlíčky, jsou podle vědců mnohem empatičtější a učí se rychle odpovědnosti.

Jsou ale věci, které se týkají domácnosti a mazlíčků a mohou být pro většinu majitelů nepříjemné. Pokud si psa koupíte z chovné stanice nebo si ho adoptujete z útulku, čeká vás spousta práce. Musíte psa naučit správným návykům, možná nebude zvyklý na zvuky, které jsou v bytě nebo okolo domu. Může to nelibě nést, a to s sebou nese riziko, že bude štěkat a stížnosti sousedů na sebe nenechají dlouho čekat.

Mohlo by vás zajímat:  Hliníková fólie přidaná do myčky zefektivní mycí cyklus a dodá lesk příborům
Zdroj obrázku: Pixabay

Pokud nejste doma a pes je doma sám, může se sám zabavit tím, že rozkouše nábytek, květiny nebo boty. Lidé, kteří mají slabší imunitu, se zase bojí onemocnění. Největším problémem ale byly, jsou a budou zvířecí chlupy.

I každodenní vysávání vás chlupů nezbaví, je to boj s větrnými mlýny

I když vytáhnete tričko z pračky, bude chlupaté. Máte chuť na kávu? Udělejte si ji, ale brzy zjistíte, že i tam najdete chlup. Jsou všudypřítomné a jen těžko se jich zbavíte. Předměty s nimi vůbec nemusí přijít do kontaktu a stejně se najdou na místech, kde by je člověk nečekal. Dobré je mít při ruce válečky s lepicími papíry, kterými si po oděvu přejedete a zbavíte se nejvíce chlupů.

Mohlo by vás zajímat:  Mít doma kávu se vždy vyplatí. A to nejen pro návštěvy, tahle použití zpříjemní den

Moderní pračky už mají funkci praní pro domácnost vystavenou chlupům. Dobrým pomocníkem jsou sušičky, které prádlo nejen dobře vysuší, ale zbaví ho chlupů a vlasů a nemusíte ho ani žehlit. Oblečení bez chlupů není sci-fi, horší je to s koberci nebo gaučem. Pokud máte doma štěňátko, chlupy se vám nakonec budou zdát jako nejmenší problém, který můžete vyřešit snadno. Loužičky, hovínka nebo štěkání bude mnohem horší. Připravte se na všechny situace, které mohou nastat. Mít psa neznamená jen ho vlastnit, je to hlavně o výchově.

Zdroj: https://www.mentalfloss.com/article/51153/10-benefits-being-dog-owner
Přidat na Seznam.cz