Některé balkonové a pokojové rostliny nejsou vhodné do míst, kde se pohybují kočky

Některé balkonové a pokojové rostliny nejsou vhodné do míst, kde se pohybují kočky

Asi si říkáte, že zbytečně strašíme nebo něco podobného, ale není tomu tak. Domácí mazlíčci nám mnohdy nahrazují jiné osoby, abychom se necítili sami. Mnohdy si však neuvědomujeme, že i oni trpí nemocemi. Stejně tak nejsou odolní vůči toxinům z rostlin. Chraňte svého čtyřnohého kamaráda, který vám pomáhá bojovat proti samotě.

Proč konzumují rostliny?

Je to přirozené chování. Běžně v přírodě hledají trávu, která jim pomáhá s vyprazdňováním chlupů z trávicího systému. Čili pokud svou kočku vypouštíte někdy ven, má možnost se najíst trávy, ale domácí kočka tuto možnost nemá. Proto chodí po bytě nebo na balkon, kde jsou rostliny, a konzumuje alespoň je.

Mohlo by vás zajímat:  Mléko je výborné nejen v kuchyni. Skvělé účinky nabízí v kosmetice či při úklidu

Když si všimnete tohoto chování, snažte se kočku odradit od konzumace pokojových a balkonových rostlin. Některé jí mohou opravdu ublížit. V případě, že už něco zkonzumovala, sledujte ji, zda se u ní neprojevují následující příznaky:

  • slinění, pěna u tlamy,
  • dávení či zvracení nebo průjem,
  • třes, slabost a ztráta koordinace,
  • ztížené polykání, dýchání a koordinace,
  • rozšířené zorničky.
Zdroj obrázku: Freepik

Jaké rostliny doma nepěstovat?

Abyste svého mazlíčka ochránili, nepěstujte doma rostliny, jako jsou difenbachie, filodendron, monstera, kala, aglaonema, anturium, pryšec, vánoční hvězda a jim podobné. Rostlin, které jsou jedovaté pro kočku, je celá řada, a proto je dobré se informovat na internetu, než něco koupíte.

Mohlo by vás zajímat:  Když ve svém domě ucítíte nepříjemný zápach, může tam být i životu nebezpečno. V některých případech zbývá jen jediná věc

Zajistěte bezpečí svým čtyřnohým kamarádům

Vzhledem k tomu, že nemáte moc na výběr, pěstujte alespoň bylinky, které provoní váš byt a potěší i svým vzhledem. Navíc jsou i velice praktické, protože mohou odlákat škůdce, využijete je v kuchyni nebo porůznu v domácnosti. Vhodně zvolená bylinka může při konzumaci kočce pomoci s trávením a dodá jí potřebné vitamíny.

Ale i tak byste měli být na pozoru. Vzhledem k tomu, že nejsou toxické a zvířata nepoznají, kdy mají přestat, musíte je korigovat. Výbornou volbou pro pěstování může být i bambus, petúnie a měsíčky.

Zdroj: https://www.cats.org.uk/help-and-advice/home-and-environment/dangerous-plants
Přidat na Seznam.cz