Real Estate 1689977 640

Schodiště a zábradlí

TIP 1: LASER na druhou

Zcela originální vzhled vtiskne bočnicovému schodišti LASER netradiční zábradlí vyrobené laserovou technologií. „Dekor schodišťového zábradlí vzniká přesným laserovým vypalováním z plechu o síle 8 mm. Zábradlí i konstrukci schodiště lze lakovat libovolným odstínem dle vzorníku RAL a tím je sladit s ostatním zařízením interiéru,“ uvádí Petr Paksi, obchodní ředitel společnosti JAP FUTURE. Zábradlí se ke schodišti může kotvit hned několika způsoby – pokud je vzorované v celé ploše, musí vždy jeden paprsek vzoru spojovat dva nášlapy nad sebou. Druhou variantou je zachování spodní části v podobě širokého pásu jako u klasického schodiště LASER, ze kterého pak jednotlivé paprsky vystupují. Industriální elegance schodiště s netradičním laserem vypalovaným zábradlím oživí celý interiér!

Mohlo by vás zajímat:  Nebezpečné škůdce si často přineseme domů s nákupem a ani o tom nemusíme vědět

TIP 2: Schodiště s průběžným zábradlím

Netradičním řešením je i takzvané průběžné zábradlí, které začíná buď u podlahy, nebo přímo u jednotlivých schodišťových stupňů a stoupá až do patra. Takové řešení je možné prakticky u kteréhokoliv schodiště! „Průběžné zábradlí je nejen vysoce elegantní záležitostí, ale zároveň také funkčním prvkem, které skvěle plní svoji funkci opory a bezpečnosti,“ říká Petr Paksi z JAP FUTURE, a dodává: „Toto zábradlí vyrobené z ocelové kulatiny nebo trubek lze opět barevně sladit s konstrukcí schodiště díky možnosti lakování dle vzorníku RAL.“ Průběžným zábradlím lze doplnit prakticky jakýkoliv typ schodiště. Díky svému nekonfliktnímu kovovému vzhledu se dá lehce kombinovat se všemi materiály, barvami i styly interiéru.

 

Mohlo by vás zajímat:  Chemické osvěžovače často obsahují nebezpečné látky. Lépe poslouží domácí alternativa

Tip 3: Roztančené TANGO

Impozantně působící schodiště TANGO s grácií ozvláštní každý interiér. Jeho dominantou je extravagantní středový sloup ve tvaru dvoušroubovice, který je vyroben z masivního dřeva. „Dojmu jednolitého kusu dřeva sloupu je docíleno díky lepení jednotlivých speciálně tvarově upravených – dřevěných segmentů z masivu, nebo překližky. Vložením okrasných nerezových pásků zajistíme tuhost centrálního sloupu a dodáme mu moderní vzhled,“ vysvětluje Petr Paksi. Nášlapy schodiště jakoby volně levitují prostorem a vyvažují tak masivní středový sloup, který je ukotvený do podlahy. Kromě vizuální stránky schodiště je jeho přednostní především také praktičnost. Díky svým rozměrům a prostorovému uspořádání dokáže ušetřit spoustu místa, skvěle tak řeší problém s menším prostorem.

 

Mohlo by vás zajímat:  Na jarní úklid bez stresu a shonu systematicky a s dobrou náladou

Tip 4: Dokonalá harmonie

Pravidelně laděné schodišťové stupně levitující v prostoru, masivní dřevo v plném souladu s neviditelným zábradlím z čirého skla… takto v harmonickém tónu působí třmenové schodiště HARMONY z dílny JAP FUTURE. „Elegance třmenového schodiště HARMONY spočívá především ve způsobu jeho upevnění. Jednotlivé stupně jsou totiž kotveny přímo do zdi, bez potřeby viditelné nosné části. Tím schodiště evokuje harmonický levitační stav a působí velice odlehčeně, byť je z masivního dřeva,“ říká Petr Paksi, obchodní ředitel společnosti JAP FUTURE, která se zabývá výrobou schodišť a zábradlí. Nášlapy lze vybírat hned ze čtyř druhů dřevin – buku, dubu, javoru nebo jasanu.

Materiál byl připraven ve spolupráci se společností JAP FUTURE, www.japcz.cz.

Přidat na Seznam.cz