Light Bulb 2632075 1920

Zelené bydlení je velkou příležitostí pro nové realitní projekty

Ekologie je v posledních letech žhavým tématem a dostává se do všech oborů. Promítá se do nakupování, produktů, zemědělství a toto téma najdete hojně i v knihkupectvích. Překvapivě se toto téma ale dotklo také realitního trhu. Postupně se totiž začalo s navrhováním a výstavbou tzv. pasivních či nízkoenergetických domů. V čem spočívá jejich kouzlo?

  • Poskytují vyšší životní komfort a během celého roku si užijete tepelné pohody ve všech místnostech.
  • Užijete si extrémně nízkých nákladů na vytápění a elektřinu.
  • Máte neustálý přísun čerstvého vzduchu a přitom se netvoří průvan.
Mohlo by vás zajímat:  Plánujete stavět dům nebo renovovat? Inspirujte se architektonickými top trendy roku 2022

V čem zelené bydlení spočívá?

Naprostým základem je kvalitní zateplení, které interiér během léta ochrání před přehřátím, zatímco v zimě vám uvnitř bude příjemně teplo. Všechny domy s podobným označením mají elektrické vyhřívání podlah, využívají fotovoltaické panely a mají kvalitní zateplení. Pro tyto účely se používá zejména dřevěné obložení nebo korkové podlahy. To ale není zdaleka všechno.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Úspora vody

Šikovnou vychytávkou jsou sběrné nádrže na dešťovou vodu, která je vhodná na zalévání zahrady. Zajít ale můžete ještě dál a využívat ji také ve své koupelně. V tomto případě se můžete spolehnout na prémiovou značku Kaldewei nebo Villeroy&Boch. Na vzhled takových domů se můžete podívat například v případě projektu ALEA, který se nachází v Brně. Pořizovací cena jednoho domu je přitom stejná jako u běžného čtyřpokojového bytu v Brně.

Mohlo by vás zajímat:  Můj BYT, můj hrad!

Obrovské možnosti

Koupit si již postavený nízkoenergetický dům je jedna možnost. Na českém trhu ale najdete i celou řadu společností, které vám ho rády navrhnou přesně podle vašich požadavků, přání a možností. Nemusíte se tak kvůli touze po ekologickém bydlení stěhovat do Brna. Důležité je, aby dům splňoval vysoké požadavky na zateplení, topení, LED osvětlení, nádrže na vodu apod. Jedině tak budete žít ekologicky a ušetříte spoustu peněz.

Přidat na Seznam.cz