Tenhle bílý prášek se doma neztratí. Nahradí prací prášek, čisticí prostředky i běžnou kosmetiku

Tenhle bílý prášek se doma neztratí. Nahradí prací prášek, čisticí prostředky i běžnou kosmetiku

Pokud vám došel prací prášek, můžete si ho jednoduše vyrobit doma. Budete k tomu potřebovat pouze jedlou sodu, která se používá nejen v kuchyni, ale také pomůže při úklidu nebo při domácí výrobě čisticích prostředků.

Jedlá soda pomůže v domácnosti nejen s úklidem

Můžete si předehřát troubu na 200 stupňů. Na plechu rovnoměrně rozhrňte 2–3 hrnky jedlé sody. Hodinu zahřívejte, můžete několikrát promíchat. Jedlá soda bude načechraná a sypká a můžete ji použít na několik způsobů, které vám také ukážeme.

Mohlo by vás zajímat:  Díky kopřivovému hnojivu pokvetou muškáty celou sezónu. Snadno si ho každý připraví sám

Jako první ji můžete použít ke klasickému pracímu prášku, protože díky ní bude prádlo měkčí a zvýšíte účinek prášku. Můžete si z ní také vyrobit pastu, pokud ji smícháte s vodou. Tím získáte směs, která účinně odstraní odolné skvrny, například od alkoholu nebo rtěnky. Stačí jen nanést na nečistotu, nechat zaschnout a následně opláchnout a vyprat běžným způsobem.

Zdroj obrázku: Freepik

Jedlá soda odstraní připáleniny v hrncích

Jedlá soda je skvělý pomocník nejen při pečení, ale v kuchyni ji využijete také jinak. Do spálené pánve dejte 5 lžic kalcinované sody a naplňte ji horkou vodou, aby zaplnila veškerý prostor, kde je připálená. Nechte sodu přes noc působit a ráno vylijte. Poté už by mělo jít všechno odstranit ve vodě s mycím prostředkem.

Mohlo by vás zajímat:  Past z jablečného octa naláká a usmrtí ovocné mušky

Jedlá soda pomůže také odstranit zatuchlý zápach pračky, stačí ji jen přidat do bubnu a zapnout pračku na nejvyšší teplotu. Stejně tak odstraní zápach také z ledničky nebo odpadkového koše – stačí jen sodu nasypat na dno nebo na stěny. Snadno odstraní zápach z bot, které jsou dlouho nošené. Nasypte ji do bot, nechte působit a nakonec boty vysajte a vyměňte vložku za novou. Budou jako nové. Jedlá soda může být také součástí domácí zubní pasty nebo si ji můžete nasypat do koupele. Budete mít vláčnější pokožku. Zkusit ji můžete do domácích deodorantů, někomu ale může způsobit alergickou reakci, proto je dobré si předem vyzkoušet, jestli nebude dělat potíže.

Zdroj: https://trtlmt.com.au/homemade-washing-powder/
Přidat na Seznam.cz