Šálek dobrého čaje ocení i náš domov. Zářit krásou budou rostliny i nábytek

Šálek dobrého čaje ocení i náš domov. Zářit krásou budou rostliny i nábytek

Čaj je oblíbeným nápojem po celém světě. Můžeme si dopřát šálek ovocného, bílého, bylinného či černého čaje. Prospějeme tím nejen svému zdraví, ale také si z něj můžeme vyrobit kosmetický prostředek, který se bude hodit na vlasy, a také pomůže s úklidem. Jak může čaj v domácnosti pomoci?

Pomocí čaje vyčistíte zrcadla a obnovíte nábytek

Zrcadla nebo okna budou díky čaji zářit víc než kdy jindy. Stačí jen použít čajový nálev. Uvařte čaj, nechte ho vychladnout a nalijte do rozprašovače. Nastříkejte na povrchy zrcadel nebo oken a vyleštěte suchým papírovým ručníkem. Použít můžete také hadřík z mikrovlákna. Stejným způsobem vyčistíte také nábytek.

Do vychlazeného čaje můžete namočit hadřík a použít ho k čištění nábytku, který by měl být nejlépe z tmavého dřeva. Nábytek získá původní barvu a také lesk, který postupem času mizí. Tato metoda ale není vhodná pro světlý nábytek, který byste tím mohli poničit. Čajem můžete bojovat také proti mšicím. Jestli máte na zahradě okrasné květiny, můžete jim pomoci. Stačí ho jen nastříkat na květiny, které tak budou chráněné proti otravnému hmyzu.

Mohlo by vás zajímat:  Kaštany se hodí nejen k podzimní dekoraci. Především ženy ocení jejich skvělé účinky
Zdroj obrázku: Freepik

Čajem můžete rostliny také hnojit nebo ho použít ke kosmetickým účelům

Čajem můžete květiny i další rostliny hnojit. Stačí pytlíky čaje nechat uschnout a vložit je do půdy nebo květinu zalévat odvarem z čaje. Můžete ho využít také na pleť a pokožku těla. Černý čaj uvařte, dejte vychladnout, namočte do něj dva tamponky a přiložte na oči. Počkejte několik minut a uvidíte, že oči budou osvěžené a zbavíte se tmavých kruhů.

Jestli máte problémy s pocením nohou, i tady pomůže čaj. Stačí si do něj namočit nohy na několik minut. Můžete léčbu opakovat klidně každý den, po několika ošetřeních byste měli cítit rozdíl. Mnoho žen, které používají jen přírodní šampony, si oblíbily také aplikaci čaje na vlasy. Jednoduchým a přirozeným způsobem zvýrazní tmavou barvu vlasů. Nechte čaj na vlasech působit klidně půl hodiny. Nakonec je opláchněte a umyjte šamponem. Vlasy budou hebké a lesklé.

Zdroj: https://food.allwomenstalk.com/winsome-ways-to-spruce-up-your-tea/
Přidat na Seznam.cz