Proti plísním funguje olej z čajovníku. Je přirozeným řešením bez vedlejších účinků

Proti plísním funguje olej z čajovníku. Je přirozeným řešením bez vedlejších účinků

Obzvláště v chladných dnech je boj proti plísním aktuálním tématem. Vlhký vzduch a kondenzace vody například na okenních tabulkách ve spojení se špatně zatepleným obydlím vám tak můžou zadělat na pořádný problém – plíseň. Obzvláště některé druhy tohoto mikroorganismu mohou být pro člověka škodlivé. Některé z dlouhodobých následků mohou zahrnovat zejména respirační onemocnění, jako je astma či různé druhy alergií. Boj proti plísním je tak velmi důležitý.

Přípravky proti plísním vám uškodí víc než plíseň sama

Každý si jistě v supermarketu všimnul regálů plných barevných chemických přípravků označených jako přípravky proti plísním. Co je ale ještě barevnější, jsou výstražné značky na jejich obalech. Právě tato varování jsou naprosto oprávněná, a když se podíváte na seznam ingrediencí, pochopíte rychle proč. Přípravek je totiž kombinací mnoha silných chemikálií. Toto složení je pochopitelné, když si uvědomíte, že plísně jsou mikroorganismy, kterých je třeba se zbavit. O nic více překvapující pak ale není ani fakt, že nejsou bezpečné pro naše zdraví.

Mohlo by vás zajímat:  Malé mušky ve dřezu zlikviduje horká voda a ocet
Zdroj obrázku: Freepik

Olej jako účinný bojovník

Tato směs chemikálií se dá ale nahradit jednoduchou ingrediencí, kterou má spousta z nás doma, popřípadě se dá jednoduše koupit v každé drogerii. A co je tato zázračná ingredience, ptáte se? Olej. Ale ne jen tak ledajaký. Olejem z kuchyně se bohužel plísní nezbavíte. Jde o esenciální olejíček z listů čajovníku neboli o tea tree olej. Toho dejte asi lžičku do hrnku s vlažnou vodou a rozmíchejte. Na zeď pak aplikujte směs buď pomocí rozprašovače, nebo houbičky. Ale s houbičkou opatrně. Plíseň jí budete mechanicky stírat, tudíž se její částečky dostanou do vašeho okolí. Je tak dobré použít ochranné prvky, jako je například respirátor. Pokud používáte rozprašovač, proces opakujte asi dvakrát denně, podle toho, jak je potřeba.

Zdroj: https://howtogetorganizedathome.com/tea-tree-oil-to-kill-mold/
Přidat na Seznam.cz