Ideálním doplňkem do ložnice je myrta. Čistí vzduch a vytvarovat lze do krásné formy

Ideálním doplňkem do ložnice je myrta. Čistí vzduch a vytvarovat lze do krásné formy

Ložnice by měla být skutečnou oázou klidu, která slouží k odpočinku a spánku. Chcete-li vytvořit co nejlepší podmínky, stojí za to přemýšlet o správných doplňcích. Mezi ty jistě patří květiny. Chcete-li si do ložnice pořídit rostliny, musíte vybírat správně. Jednou z nejvhodnějších je určitě myrta.

Co je to myrta

Myrta se vyskytuje hlavně ve Středomoří. Rostlina má podobu hustých keřů, které někdy dosahují až 5 metrů. V naší zemi se pěstuje v květináčích, nejčastěji dorůstá do jednoho metru. Má tmavě zelené listy, bílé květy a silné aroma. Ve starověku byla myrta považována za symbol mládí a krásy, jakož i loajality a lásky. Věnec z jejích větviček sloužil mimo jiné jako dekorace během olympijských her a zdobil hlavy soudců a nevěst.

V Bibli tato rostlina zase symbolizuje nesmrtelnost a vítězství života nad smrtí. Myrta se díky svým aromatickým vlastnostem široce používá. První využití najde v kuchyni – její listy můžeme použít stejně jako bobkové listy. Na druhé straně se listy a plody myrty používají k výrobě parfémů a větvičky k vytváření svatebních kytic.

Mohlo by vás zajímat:  Pro výrobu pracího prášku postačí jen několik ingrediencí. Příroda i naše zdraví nám poděkují
Zdroj obrázku: Freepik

Péče o myrtu

Rostlina by se měla pravidelně zalévat vodou o pokojové teplotě. Musíte však být opatrní se zaléváním myrty – její půda by měla být vždy vlhká, voda však nesmí v květináči ležet. Myrta také vyžaduje ořezávání. Tato akce je nutná pro krásnou formu rostliny. Na jaře stojí za to odstranit přebytečné výhonky a vytvarovat keř do vybraného tvaru, například kužele nebo koule.

Myrta v květináči má zcela specifické požadavky. V zimě prochází dobou odpočinku a vyžaduje umístění při teplotě asi 10 stupňů, což je dost obtížné. Tato rostlina bude v našich pokojích skvělá. Její vlastnosti umožňují omezit vývoj mikrobů ve vzduchu. Díky tomu myrta může zlepšit pohodu a kvalitu spánku členů domácnosti. Nezapomínejme však, že nemá ráda společnost jiných květin.

Zdroj: https://housing.com/news/how-to-grow-and-care-for-myrtus-plant/
Přidat na Seznam.cz