Studio 4797187 1920

Nakrájený citron pomůže s psychickými problémy a zlepší spánek

Už jste někdy zkoušeli nakrájet citrón a umístit ho vedle postele nebo do rohů místnosti? Že v tom nevidíte nic zvláštního? Pak je čas to vyzkoušet! Výhod je opravdu spoustu a sami budete překvapeni, co takový citrón dokáže a jakou atmosféru pohody a klidu je schopný svou vůni vytvořit.

Uvolňuje od stresu

Kdy jindy si pořádně odpočinout než při nerušeném spánku v posteli. Tento čas by měl být pro vás uvolňující, abyste mohli zregenerovat vaše tělo na další den. Realita je ale často taková, že jsme natolik vystresovaní z každodenních povinností a práce, že nám mozek pracuje na plné obrátky a neumíme ho jen tak vypnout. Pokud je to to i váš případ, že neustále myslíte na události, které se staly během dne a nedaří se vám usnout. Jednoduše vyzkoušejte trik s citrónem. Vědecké výzkumy prokázaly, že vůně citrónu zklidňuje nervovou soustavu i rozbouřené emoce.

Mohlo by vás zajímat:  Útočí v noci a sají krev. Vyžeňte štěnice ze své postele jednou provždy

Zmírňuje deprese

Vůně citronu má antiseptické vlastnosti, což znamená, že může ovlivnit i váš stav mysli. Pokud se často cítíte v tenzi, trpíte depresemi a záchvaty úzkosti, bude pro vás citrónová vůně správná volba. V místnosti vytváří příjemnou a pozitivní atmosféru, která vám pomůže myslet na pozitivní věci místo na ty negativní, které vám z života berou radost a přináší nepokoj a strach. Mimo to citrón pomáhá také:

  • Zlepšovat soustředěnost
  • Posilňovat imunitu
  • Zbavovat vzduch alergenů a bakterií
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Působí jako přírodní repelent

Citrónová vůně vás spolehlivě ochrání i před bolestivým komářím štípnutím. Tento snad nejotravnější tvor se s oblibou vkrádá do rozsvícených pokojů v nočních hodinách. Nicméně když na něj budete připraveni, zastrašíte jej dříve, než se mu podaří vás poštípat. Vůně plátku citrónu ho v mžiku odradí, a nejen jeho ale i celou další škálu hmyzu. Myslete tedy na to, pokud už jste zapomněli zhasnout a teď se bojíte nevítaného bzučícího návštěvníka.

Mohlo by vás zajímat:  Citron v kuchyni už je stará věc, pozvěte ho do ložnice a budete překvapeni

Jak na to

Postup je velmi jednoduchý. V obchodě nakupte několik citrónů a u každého z nich odřízněte vršek. Poté pomocí ostrého nože je nakrájejte svisle i vodorovně. Čím více zářezů, tím lépe. Dbejte však, aby nedošlo k oddělení jednotlivých dílů. Následně vložte citrón do misky a položte vedle postele. Pokud budete chtít vonné účinky ještě zvýšit, přidejte další takové misky s citrónem do každého rohu pokoje. Vůně už potom sama bude dělat svou práci.

Přidat na Seznam.cz