O dokonale čistou pračku se postarají nejlépe přírodní prostředky. Praní už bude jen radost

O dokonale čistou pračku se postarají nejlépe přírodní prostředky. Praní už bude jen radost

O pračku se musíte pravidelně starat, aby vám sloužila co nejdéle. Pokud budete na čištění pračky kašlat, může se po několika měsících nejen rozbít, ale také mohou nastat různé komplikace. Jak můžete pračku vyčistit pomocí domácích prostředků? Poradíme vám, abyste nemuseli každé tři roky utrácet za nový spotřebič.

Osvědčené metody pomohou pračku vyčistit

Nejjednodušším způsobem, jak pračku vyčistit, je použití prostředků, které můžete koupit v obchodě. Většinou ale nefungují tak dobře, jak by měly. Obsahují množství chemických látek, které nejsou vhodné pro naši pokožku. Vodní kámen a bílý povlak jsou v pračce celkem běžná věc. Pomozte si od usazenin a nečistot pomocí surovin, které najdete ve své domácnosti.

Mohlo by vás zajímat:  Vodní kámen, mastnota a jiné nečistoty kazí vzhled celé kuchyně. Tento přípravek s nimi zatočí

Použít můžete například kyselinu citronovou s octem. Jsou to suroviny, které v domácnosti pomohou nejen s nečistotami v pračce, ale můžete je použít také na úklid celé domácnosti. Pračku jimi zbavíte vodního kamene, zvlášť pokud je smícháte ještě s jedlou sodou. Do bubnu pračky nalijte dva litry octa, přidejte dvě balení kyseliny citronové a zapněte na nejvyšší teplotu na nejdelší cyklus.

Zdroj obrázku: Freepik

Z pračky odstraňte nejen nečistoty, ale také plíseň

Kyselinu citronovou můžete nahradit právě jedlou sodou. Nestačí ale jen vyčistit buben pračky těmito prostředky, je zapotřebí důkladně vyčistit celý vnitřek pračky včetně utěsňujících gumiček. Velkým problémem bývají zásobníky na prášek a aviváž, ve kterých se brzy může objevit plíseň, pokud je nebudete pravidelně čistit. Pračku po vyčištění nechte vysušit nebo si pomozte utěrkou.

Mohlo by vás zajímat:  Inspirujte se sedmi skvělými tipy, jak nechat svou koupelnu zářit leskem

Plísně se zbavíte pomocí bělidla a horké vody. Bělidlo naneste na gumu a opatrně vyčistěte, poté použijte jen teplou vodu, abyste z pračky odstranili zbytky bělidla, které by se mohlo dostat na oblečení a způsobit škody. Nezapomeňte na čištění filtru, ve kterém kromě nečistot můžete najít také mince nebo menší kamínky, které jste zapomněli vysypat z kapes. Prádlo nikdy v pračce nenechávejte, protože by mohlo zapáchat, a po vyndání nechte pračku otevřenou, aby se vyvětrala.

Zdroj: https://www.architecturaldigest.com/story/how-to-clean-washing-machine-with-vinegar
Přidat na Seznam.cz