Domácí osvěžovač vyrobíte za pár korun a bude vonět příjemněji, než drahé spreje s chemií

Patříte k těm lidem, kteří nedají dopustit na přírodní vůně, místo levných chemických náhražek? Raději si připlatíte za pravý esenciální olej a ten syntetický necháte v regálu pro někoho jiného? Pak Vás jistě bude zajímat, že to jde i levnější cestou. Většina z Vás bude znát kouzlo aromalampy, už jste ale slyšeli, že se taková aromalampa dá velmi dobře využít i pro bylinky, koření či ovoce?

Jak použít aromalampu pro sypké směsi

Aromalampa je svícen na čajovou svíčku, nad kterou se vloží mistička s vonným či esenciálním olejem. Když ji trochu poupravíte, získáte tím skvělou možnost získávat vůni přímo z rostlinky či plodu. Vyměňte mističku za jakékoli nehořlavé sítko. Dá se koupit sítko určené přímo do aromalampy, ale stejnou službu Vám udělá třeba i obyčejné vanové sítko. Zapalte čajovou svíčku a na sítko nad ni nasypte směs, kterou chcete domov provonět. Pro účinné provonění musíte dodržet tyto dvě zásady:

  • Směs musí být perfektně usušená
  • Použijte pouze malé množství, bylinky voní silně

    Zdroj obrázku: Pixabay.com

Využít můžete cokoli, co máte zrovna po ruce

Vůně koření je sice typická pro vánoční čas, který je již za námi, ale nemusí se jednat jen o vánoční směsi. Zkuste využít zbylou kůru z citrónu, pomeranče, nebo mandarinky. Hezky provoní i pepř, hřebíček, nové koření a různé bylinky jako je bazalka, saturejka, provensálské bylinky a jiné.

Pokud máte bylinky v sezóně na zahradě, nebo jen v květináčích na balkoně či terase, vzpomeňte si na ně a usušte si jich více než obvykle. Nemusí se Vám hodit jen při nachlazení v zimních měsících, opět je můžete použít pro provonění a utvoření příjemné atmosféry. S mátou, levandulí a šalvějí rozhodně nesáhnete vedle. Od věci není ani schovat a usušit odkvetlé květy voňavých rostlin. Třeba růže udělá ještě i po odkvětu výbornou službu. Pokud máte možnost, usušte si i spadlou větvičku borovice, nebo ze země seberte kůru, fantazii se meze nekladou.

Zdroj obrázku: Pixabay.com
Mohlo by vás zajímat:  Nový showroom Natuzzi Italia
Přidat na Seznam.cz