Perfume 4148727 1920

Základem voňavého domova je odstranění pachů, poté přichází na řadu domácí experimenty

Které věci v domácnosti nejčastěji zapáchají? Jsou to odpadky, dřez, odpady, ale také pohovka, která může čase zatuchnout. Ovšem, je mnohem více míst, která mohou způsobovat zápach. Připravili jsme několik řešení, které vás zbaví toho, aby váš domov zapáchal.

Větrejte co nejvíce

Větrání je a bylo vždy prvním krokem k čerstvému vzduchu v domácnosti. Zavřená okna zápach z domácnosti neeliminují, naopak zápach bude nabírat na intenzitě. Pokud budete správně větrat, i v zimním období nemusíte mít doma závan “vydýchaného vzduchu”. Bude stačit, když na pár minut otevřete okna do průvanu. To znamená, že musí být okna otevřena tak, aby byla naproti sobě, nebránila průvanu zeď a vzduch krásně provanul domem či bytem.

Mohlo by vás zajímat:  Osm způsobů, jak mravencům dát najevo, že doma nejsou vítaní hosté
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Odstranění zápachu

Možná potrvá, než se zbavíte nebo vyhledáte veškeré zapáchající viníky. Zatím ale odstraňte, vyčistěte a vyměňte vše, co vykazuje nějaký nevábný odér. Mohou to být matrace, peřiny, polštáře, plesnivé či shnilé jídlo, okenní rámy, odpadkový koš, pelech domácího mazlíčka – je opravdu hodně míst, které mohou vykazovat v domácnosti zápach. Podívejte se také na méně viditelná místa: za mikrovlnnou troubu, pod pohovku, za televizi a jinam.

Vůně dle libosti

Aby byl váš domov příjemný a vonící, zapalte si vonné svíčky nebo tyčinky. Jistě váš domov provoní vaši oblíbenou vůní. Pokud jsou vám tyto věci vzdálené, použijte tradiční nebo elektrické aromalampy, do kterých nalijete 100% éterický olej. Hlídejte si složení, olej musí být 100%. I tak vás musíme upozornit, abyste voněli váš domov s rozumem. Ne nadarmo se říká, všeho moc škodí. Používejte nevtíravé vůně, ze kterých nebolí hlava. také se snažte vyhnout vůním a kuchyni. Mnoho potravin rádo absorbuje pachy a poté může vydávat zápach.

Mohlo by vás zajímat:  Na úklid bez přípravy a čističů, ty nejlepší pomocníky si každá hospodyňka vyrobí z toho co je po ruce
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Osvěžte i koberce

Před vysáváním nastříkejte koberce osvěžovačem vzduchu pro koberce a poté je vysajte. Jestliže nechcete utrácet za voňky, posypte koberec jedlou sodou. Nechte půl hodiny působit a poté pořádně vysajte. Eliminujete nepříjemné zápachy, a navíc zahubíte roztoče. Budete mile překvapeni.

Vlastní osvěžovač

Domácí osvěžovač, který nestojí moc peněz a opravdu krásně voní? Jde to a můžete je umístit do skříně, ale klidně i do vysavače či tam, kde se vám to hodí. Co budete potřebovat:

  • vatový tampón
  • éterický olej
Mohlo by vás zajímat:  Život s domácími mazlíčky je plný radosti, ale i chlupů. Zbavte se jich chytře

Výroba je velmi jednoduchá. Použijte vatový tampón nebo vatu a namočte ji do vašeho éterického oleje. Můžete je umístit kamkoliv chcete. Získáte příjemnou a nevtíravou vůni, ze které vás nebude bolet hlava.

Přidat na Seznam.cz