Home 1680800 1280

Dřevěná podlaha je nadčasová a designová. Se správnou péčí vydrží krásná roky

Dřevěné podlahy jsou oblíbeným prvkem pro vybavení domů nebo bytů. Jsou vhodné hlavně do ložnic a obývacích pokojů. Ladí s moderním i rustikálním designem interiéru. Dřevěné podlahy, mezi které patří parkety nebo obložení, jsou odolné, ale musíte se umět o ně starat.

Správným čištěním získáte podlahu na dlouhou dobu

Nečistoty na podlahách vidíme denně. Zvlášť pokud chodíte po domě v botách, ve kterých chodíte venku. Přenášíte tak nejen písek a bahno, ale i další nečistoty, které se do podlahy mohou dostat. Mokré skvrny jsou zvlášť nebezpečné, protože vlhkost způsobí, že podlahy budou bobtnat a deformovat se.

Mohlo by vás zajímat:  Základní pravidla pro osvětlení obývacího pokoje

Každý den byste měli důkladně vysávat panely i parkety, nebo je stačí zamést koštětem, ale dejte pozor, aby mělo jemné štětiny. Kromě toho je důležité se přezouvat, pokud přijdete z venku. Čištění podlahy se jeví jako snadná činnost, ale může způsobit problémy.

Zdroj obrázku: Pixabay

Nepoužívejte příliš mnoho vody, důkladně ždímejte mop

Při mytí podlahy můžete udělat několik chyb. Mezi nejčastější patří, že používáte příliš mnoho vody. Nezapomeňte před každým mytím mop důkladně vyždímat. Ploché modely mopů se hodí na čištění právě dřevěných podlah, protože snadněji odvádí přebytečnou vodu.

Mohlo by vás zajímat:  Majitelé mazlíčků to znají: chlupy vždy a všude. Snadno ale přestanou být problém

Na dřevěné podlahy je nutné používat jemné prostředky, které nepoškozují jemnou povrchovou úpravu panelů nebo parket. Používejte tedy prostředky na dřevo, které neovlivní stav vaší podlahy. Jedině tak vám bude sloužit dlouhá léta. Můžete zkusit také přírodní prostředky, mezi které patří mýdlová voda nebo voda s přídavkem olivového oleje.

Dřevěná podlaha by měla být ošetřena přípravky, které zamezí jejímu poškrábání a usnadní úklid. Poradí vám ve specializovaných obchodech nebo tam, kde jste si podlahu objednali. Dřevěné povrchy většinou najdete v dřevostavbách, které dokonale zapadají do vesnického stylu.

Přidat na Seznam.cz