Čistá postel zbavená roztočů: pouhá výměna povlečení nestačí, pomůže obyčejný prášek

Čistá postel zbavená roztočů: pouhá výměna povlečení nestačí, pomůže obyčejný prášek

Postel patří mezi oblíbené kousky nábytku. Trávíme v ní většinu času, odpočíváme, relaxujeme a spíme. Je těžké najít někoho, kdo by si spaní neužíval. Čistá a voňavá postel je základem kvalitního spánku a my vám poradíme, jak se starat o matraci, aby se vám spalo dobře po dlouhé roky. Nikdo nechce mít v posteli roztoče, bakterie a nečistoty.

Špinavá matrace je dokonalým místem pro rozvoj nemocí

Bakterie se bohužel nehromadí jen v povlečení, které byste měli měnit alespoň každých 14 dní, ale také se mohou objevit v samotné matraci, kterou je nutné čistit alespoň jednou za měsíc. Nemusíte si na to kupovat drahé prostředky, protože postačí jen to, co máte doma, a uděláte tím službu hlavně sobě a svému zdraví.

Mohlo by vás zajímat:  Jak mít měkké ručníky i po několika praních

Větší pozor by si měli dát alergici, u kterých se mohu projevit některé symptomy, za které bude moci právě matrace plná roztočů a bakterií. O čistotu byste měli pečovat, zvlášť pokud je postel vaším nejmilejším místem. Základní přísadou v tomto případě bude obyčejný prášek do pečiva, který má spoustu skvělých vlastností.

Zdroj obrázku: Freepik

Prášek do pečiva odstraní skvrny, osvěží matraci a zabije mikroorganismy

Prášek do pečiva je známý tím, že odstraňuje nepříjemné pachy, skvrny od různých potravin nebo předmětů a také likviduje roztoče. Navíc je levnější alternativou čisticích prostředků, které mnohdy ani nefungují. Co ještě si připravit, pokud se chystáte čistit postel? Vysavač, vodu v misce a čisticí houbu.

Mohlo by vás zajímat:  Namáhavý úklid nemusí trápit nikoho. Tyhle jednoduché triky ušetří námahu a zkrátí ho na polovinu

Nejdříve matraci důkladně vysajte a pamatujte také na místa, kde se hromadí nejvíce nečistot. Matraci následně posypte práškem do pečiva a udělejte to tak, aby byla posypaná rovnoměrně. Jestli uvidíte na matraci obzvlášť špinavá místa, můžete na ně nasypat více prášku. Prášek nechte působit asi dvě hodiny, během kterých absorbuje pachy i zničí roztoče. Postel poté omyjte houbou namočenou ve vodě a zbytky prášku odstraňte vysavačem. Tento postup byste měli opakovat co nejčastěji. Díky tomu bude matrace pořád čistá a připravená na váš odpočinek.

Zdroj: https://www.bhg.com/homekeeping/laundry-linens/linens/how-to-clean-a-mattress/
Přidat na Seznam.cz