Osvěžte starý koberec čisticí pěnou, kterou si jednoduše vyrobíte z pár ingrediencí

Osvěžte starý koberec čisticí pěnou, kterou si jednoduše vyrobíte z pár ingrediencí

Jestli se nechcete zbavit staršího koberce, ale chcete mu dodat novou „šťávu“, nemusíte na to kupovat drahé prostředky. Osvěžíte ho jednoduše pomocí malých domácích triků, které nebudou stát moc peněz, ale udělají velkou službu. Vyrobte si pěnu, díky které bude koberec jako nový.

Vyzkoušejte domácí metody, které fungují

Jestli nechcete utrácet za nový koberec, protože si myslíte, že ten starší ještě užijete, můžete ho osvěžit pomocí nejen kupovaných prostředků na koberce, ale zkusit můžete také domácí metody, které jsou zaručené, nestojí mnoho peněz a udělají velkou službu. Můžete je pak doporučit i ostatním.

Mohlo by vás zajímat:  Alpská fialka může těšit květy po celou zimu. Stačí splnit dvě jednoduché podmínky

Vyrobte si doma pěnu, se kterou kousek koberce snadno vyčistíte. Můžete ji vyrobit z pěnového mýdla nebo pracího prostředku, který smícháte s vodou. Jestli máte světlý koberec, můžete přidat i jedlou sodu, která vybělí nečistoty na koberci. Stačí pak jen vlhkým hadříkem pěnu vetřít do koberce, nechat chvíli působit a poté otřít zbytek pěny a vody čistým hadříkem. Nakonec vyčistěte kartáčem a nechte uschnout na dobře větraném místě.

Zdroj obrázku: Freepik

Koberec osvěžíte jednoduše

Umělou kožešinku můžete prát ručně ve vodě – koberce ani kožešiny nedávejte do pračky ani na jemný program. Přidat můžete jemný šampon, který nebude obsahovat agresivní složky. Po opláchnutí zabalte kožešinu do velké osušky a co nejvíce vody vymačkejte. Zavěste, aby uschla, a stejně postupujte i u koberců.

Mohlo by vás zajímat:  Výhody plechových střech a důvody, proč si je pořídit

Osvěžit koberec můžete také jedlou sodou nebo do něj naneste esenciální oleje podle toho, jaké vůně máte rádi. Nezapomeňte koberec také zbavit chlupů, vlasů a dalších nečistot, které na nich snadno ulpívají. Jedině tak bude působit novotou a vy si tak můžete šetřit na lepší kousek delší dobu. Jestli si chcete pomoci domácím prostředkem, koberec můžete posypat obyčejnou solí a po 15 minutách ji vysát vysavačem.

Zdroj: https://www.bissellrental.com/an/how-to-clean-and-revive-old-carpet/view-tip
Přidat na Seznam.cz