S dobrým plánem půjde generální úklid jako po másle. Celá domácnost bude zářit

S dobrým plánem půjde generální úklid jako po másle. Celá domácnost bude zářit

Generální úklid je pro mnohé lidi problém, protože zabírá vždy hodně času. Avšak s vědomím některých osvědčených patentů se s úklidem můžete vypořádat mnohem rychleji. Mytí oken, podlah nebo důkladné čištění koupelny nikdy nebylo jednodušší. Váš domov bude díky těmto patentům zářit čistotou.

Dobrá organizace je základ

Nejlepší je začít uklízet a sdílet konkrétní úkoly mezi členy domácnosti. Zkontrolujte také, jestli máte vše, co budete k úklidu potřebovat. Nezapomeňte dbát na pokožku rukou a uklízejte v gumových rukavicích. Plánování čištění na jednotlivé dny je další záležitostí. Nenechávejte vše na jediný den. Právě kvůli tomu bude práce méně efektivní a budete unavení.

Mohlo by vás zajímat:  Vyčištění plynového sporáku je se správným postupem otázka chvíle

Nejlepší je, když si práci rozdělíte do etap. Věnujte se jeden den úklidu koupelny a další čištění kuchyně. Na následující si například naplánujte mytí oken a čištění obývacího pokoje. Vše záleží na tom, jak velký je váš dům nebo byt. Při úklidu je důležité se jako první zbavit všech nepotřebných věcí. Protřiďte si skříně i zásuvky. Následně důkladně omyjte interiér nábytku, zásuvek a poliček. Nezapomínejte prach utírat shora dolů.

Zdroj obrázku: Freepik

Rychlé čištění oken

Tradicí je mytí oken. Mnoho lidí tuto činnost však nemá rádo, a proto se jí snaží co nejvíce vyhýbat. Jako první sundejte záclony, žaluzie a okenní ozdoby. Otřete závěsné tyče na záclony vlhkým hadříkem, abyste se zbavili prachu. Nejprve vyčistěte okenní rámy a poté je vyleštěte. K tomuto účelu vám skvěle poslouží teplá voda s octem v poměru 2 : 1. Používejte hadry z mikrovlákna, tím se zbavíte šmouh.

Mohlo by vás zajímat:  Sprchový kout pomůže vyčistit ocet, jedlá soda a citron

V koupelně vás může potrápit vodní kámen. Jedním ze způsobů, jak s ním bojovat, je ocet. Je to silný, ale přirozený prostředek, díky kterému bude koupelna zářit čistotou. Jediné, co musíte udělat, je přidat do misky s vodou lihový ocet (2 : 1). Vodovodní kohoutky a spoje omyjte hrubou houbou namočenou ve směsi. Pamatujte, že koupelna je místem, kde je vlhkost. To podporuje rozvoj hub, bakterií a jiných škodlivých mikroorganismů. Během čištění se také ujistěte, že větrání funguje správně.

Zdroj: https://blog.nationwide.com/home/home-maintenance/how-to-clean-house-fast/
Přidat na Seznam.cz