Tento obyčejný prášek z kuchyně je hotový zázrak, který prozáří celou domácnost

Kyselina citronová je v domácnosti nenahraditelným prostředkem, díky kterému může nejen vaše koupelna zářit čistotou. Používá se nejen k úklidu, ale známe ji především z kuchyně, kde se používá hlavně při pečení.

Patří mezi nejekologičtější čističe

Odstraní vodní kámen, leští a navíc má antibakteriální vlastnosti. Její výhodou je, že vás dokáže zbavit plísní a zanechává příjemnou vůni. Kyselina citronová je získaná z přírodních kyselin, které se objevují v citrusových plodech.

Zdroj obrázku: Freepik

Je pro zdraví neškodná, a proto je velmi oblíbená jako pomocník při úklidu. V článku vám představíme všechny možnosti využití, o některých jste možná doposud neslyšeli. Nejlepším způsobem, jak kyselinu vyzkoušet, je nasypat ji do rychlovarné konvice, která je plná vodního kamene. Společně s vodou ji uvařte a nechte působit asi 15 minut, poté konvici několikrát vypláchněte čistou vodou.

Zbaví vás skvrn na rukou i oblečení, dokonale vyčistí baterii

Pokud doma máte oblíbené stříbrné příbory, můžete jim dodat lesk právě pomocí kyseliny citronové. Ponořte je do směsi kyseliny a vody a nechte chvíli působit. Můžete ji dokonce přidat do myčky, a tím získá nádobí lesk. Používá se také na čištění mikrovlnných trub. Stačí dát do misky, která se hodí do trouby, trochu vody s kyselinou. Nechte ohřívat 2–3 minuty a poté troubu otřete měkkým hadříkem.

Mohlo by vás zajímat:  Piliny lze zužitkovat jako hnojivo, mulč nebo ochranu před slimáky
Zdroj obrázku: Pixabay

Červená řepa, rybí maso nebo červené víno – to jsou suroviny, které na oblečení nebo rukou mohou zanechat skvrny, kterých se budete jen těžko zbavovat. V tomto případě vyzkoušejte kyselinu citronovou – stačí ji nasypat na ruce nebo oblečení. Při čištění koupelny je kyselina velmi důležitým prostředkem.

Můžete si vyrobit směs z dvou lžiček mýdla, dvou lžiček jedlé sody, čtyř sklenic vody a dvou lžiček kyseliny citronové. Výslednou tekutinu nalijte do rozprašovače a vyčistěte zrcadla, okna nebo kování. Díky ní budete mít bělejší prádlo. Místo chemických bělidel vyzkoušejte tuto jednoduchou metodu, díky které bude prádlo nejen bílé, ale bude i příjemně vonět.

Zdroj: https://byjus.com/chemistry/uses-of-citric-acid/
Přidat na Seznam.cz