S blechami zápasí každý majitel mazlíčka. Pomohou metody, které málokdo zná

S blechami zápasí každý majitel mazlíčka. Pomohou metody, které málokdo zná

Jestli máte problémy s tím, že se nemůžete zbavit blech, které napadly vašeho psa nebo kočku, poradíme několik způsobů, jak je zlikvidovat pomocí domácích metod, které jsou nejen levné, ale opravdu účinné. Blechy mohou představovat problém nejen u samotných mazlíčků, ale také mohou dlouho vytrvat na kůži zvířat a nakonec napadnout člověka.

Jak se zbavit nezvaných parazitů?

Blechy jsou paraziti, které si domů přinesete, aniž byste o tom věděli. Stačí, když šlápnete do místa, kde se vyskytují, a přinesete si je na podrážce. Potom už jim stačí jen skočit na člověka nebo zvíře, kde se pak dále množí. K jejich odstranění můžete použít například banánovou slupku. Obsahuje totiž draslík, který blechy zabíjí, a budete mít snazší práci je pak vyčesat z kožichu.

Mohlo by vás zajímat:  Praní ložního prádla má svá pravidla. Díky jejich dodržování bude stále krásné a hebké

Dávejte ale pozor, aby mazlíčci slupku nesežrali, potřete jí například koberce nebo nábytek, kde se pes nebo kočka vyskytují nejčastěji. Dalším prostředkem je jablečný ocet. Ten můžete použít nejen na odstranění blech, ale také na čištění různých skvrn. Smíchejte jednu lžíci octa s miskou vody a podejte vašemu mazlíčkovi. Blechy zahynou, protože ocet pronikne do kůže.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkuste bylinky nebo pivovarské kvasnice

Oblíbeným prostředkem na blechy je také rozmarýn, což je aromatická bylina, kterou si dokonce můžete sami vypěstovat. Uvařte si z ní čaj, nechte tekutinu vychladnout a následně srst zvířete oplachujte odvarem. Dodá srsti nejen svěží vůni, ale odpuzuje blechy a při pravidelném vyčesávání se jich opravdu zbavíte.

Mohlo by vás zajímat:  Nejčastější závady na sporáku a tipy, jak je rychle vyřešit – některé i svépomocí

Další možností jsou pivovarské kvasnice. Ty stačí jen smíchat s granulemi nebo konzervou, které váš mazlíček konzumuje. Proniknou do pokožky zvířete a zastraší nejen blechy, ale také další možné parazity. Je ale nutné zkonzultovat, jaké množství je pro vašeho psa nebo kočku zdravé. A nejdůležitějším prostředkem je obyčejná voda, protože jedině čistota může zabránit tomu, aby na mazlíčka nějaká blecha skočila.

Zdroj: https://pets.webmd.com/remove-fleas-from-pet
Přidat na Seznam.cz