Semis1

Semiš je krásný a oblíbený, vyžaduje ale pravidelnou péči. Není na ní ovšem nic těžkého

Semiš patří mezi materiály, o které je nutné pečovat. Nemůžete hodit semišové oblečení nebo boty do pračky společně s ostatním oblečením. Jak se ale o takový materiál správně starat? Můžete si zakoupit přípravky, které jsou přímo na tento materiál určené. Vyzkoušet ale můžete také domácí metody, díky kterým ušetříte peníze, ale účinek bude stejný. Nepoškodíte jimi materiál a budete si moci boty nebo oblečení užívat dlouhá léta.

Semišové boty můžete vyčistit několika způsoby

Použít na čištění bot můžete obyčejnou gumu. Odstraní nečistoty a také spoustu druhů skvrn. Lehce materiál gumou potřete a odstraňte zbytky nečistot i samotné gumy. Tento prostředek dobře funguje pro tenké i silnější semišové materiály. Semiš se může velmi snadno poškodit, proto používejte pouze jemné prostředky na jeho čištění. Jedním z nich je voda a zubní kartáček. Krouživými pohyby materiál jemně otírejte.

Mohlo by vás zajímat:  Plesnivou potravinu nestačí odkrojit, napadený je celý produkt

Pomoci mohou také ubrousky, které jsou vhodné na jemné a přírodní materiály. Musíte ale použít takové, které neobsahují chemikálie, ty by látku mohly poškodit. Jedlá soda je dobrý prostředek na čištění. Připravit si můžete pastu právě ze sody a vody, naneste na semiš a materiál nakonec otřete hadříkem.

Zdroj obrázku: Freepik

Použijte vodu s octem nebo mastek

Mastek funguje stejně jako soda, ale může být také o něco silnější. Pokud najdete na semišovém oblečení nebo botách odolnou skvrnu, stačí ji posypat mastkem a nechat několik minut působit. Nakonec očistěte vlhkým hadříkem. Můžete použít vodu společně s octem. Smíchejte obě suroviny a hadřík namočte do směsi a skvrny otřete.

Mohlo by vás zajímat:  Symbol síly a dlouhověkosti: dub dodnes fascinuje a budí obdiv. Nezapomeňte přinést si větvičku domů

Na podzim a na zimu je dobré boty ošetřit, protože posypová sůl může semiš poškodit. Jestli ji chcete z obuvi snadno odstranit, budete potřebovat papírový ručník, vodu a mycí houbičku. Položte kousek ručníku na skvrnu, houbu navlhčete vodou a nechte na botě, dokud není suchý. Ručník pohltí sůl a nečistoty.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/295235
Přidat na Seznam.cz