Chytré praní ušetří elektřinu a zanechá prádlo dokonale čisté. Stačí držet se několika pravidel

Chytré praní ušetří elektřinu a zanechá prádlo dokonale čisté. Stačí držet se několika pravidel

Každá domácnost dnes disponuje pračkou, která se stala velkým pomocníkem každé ženy, ale někdy i muže. Praní v pračce má spoustu výhod, nemusíte u zařízení stát a čekat, než bude hotovo. Pračku naplníte prádlem, zapnete a pak jen čekáte, až dá znamení, že je hotovo a můžete oblečení pověsit. Víte ale, kolik pračka odebírá energie a jak se dá na praní ušetřit?

Nemalé peníze ušetříte jen správným praním

Ceny energií jdou neustále nahoru a lidé přemýšlejí nad tím, kde ušetřit co nejvíce peněz, a přitom se nechtějí vzdávat svého komfortu, na který jsou zvyklí. Co se týče praní, můžete ušetřit až několik stovek měsíčně pouze tím, že budete prát šetrně. Jak to ale vypadá v praxi? Rostoucí účty děsí každého, koho se zeptáte.

Mohlo by vás zajímat:  Komáry odpudí přírodní bylinné vůně

Triky s praním mohou být velmi užitečné, a to nejen dnes, i do budoucna. Výrobci neustále svá zařízení vylepšují a chtějí, aby sloužila lidem dlouho a vydržela. Nejen na topení, ale také na praní můžete ušetřit, pokud budete dodržovat jednoduchá pravidla. Někteří výrobci doporučují prát na nižší stupně. Může se ale stát, že se vám dostatečně nevyperou skvrny nebo oblečení jako takové.

Zdroj obrázku: Freepik

Zvolte správný prostředek na praní

Co se týče prostředku, měli byste využívat jen takový, který nebude škodit oděvům. Na trhu dnes najdete spoustu prostředků na praní, ať se jedná o klasický prášek, nebo kapsle, ke kterým už nemusíte nic přidávat. Vyplatí se zapnout pračku na nižší otáčky, a pokud nemáte oblečení hodně špinavé, je zbytečné dávat předpírku, která také sebere spoustu další energie.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí prací a čisticí prášky jsou skvělou variantou pro všechny, kteří chtějí používat šetrné prostředky

Využít můžete nočního režimu elektřiny, díky kterému hodně ušetříte. Prádlo byste do bubnu pračky neměli cpát bez rozmyslu, protože oblečení se v pračce musí snadno točit, aby bylo správně vyprané. Počítejte s tím, že některé oblečení je nutné prát zvlášť, to se týká hlavně oblečení bílého a tmavého.

Zdroj: https://www.express.co.uk/life-style/property/1689638/how-to-save-money-laundry-cheaper-time-to-use-washing-machine
Přidat na Seznam.cz