house-mouse-5344690_1920

Roztomilé myšky udělají doma pořádnou spoušť. Osvědčené metody je vyženou

Pro některé mohou být myši roztomilá stvoření, pro jiné škůdci, kterým se snaží obloukem vyhnout. Rozhodně ale jedna věc zůstává jistou – v domácnosti myši nikdo nechce. Nejen že si pochutnávají na našich zásobách, lezou po jablkách a bramborách, ale mohou přenášet spoustu onemocnění. A ten nepříjemný zápach, který po trusu zůstává – jednoznačně musí z domu pryč! Zbavte se jich co nejrychleji a efektivně. K tomu můžete použít několik osvědčených metod.  

Kudy se myš dostane do domu?

Myši především v chladných měsících utíkají před zimou a schovávají se blízko lidskému obydlí. A to především proto, že je tam teplo a něco k snědku. Bohužel i v takovém panelovém domě se myši mohou objevit. A věděli jste, že myš dokáže vylézt i po fasádě domu? Je tedy mnohem lepší mít v oknech sítě. Myši dokáží využít jakékoli mezery a díry a do domu či bytu jednoduše vlezou. Pokud si všimnete ve zdi nějaké díry, ihned ji raději zadělejte.

Zdroj obrázku: Pixabay

Pachy, které myši nemají rády

Myši mají neuvěřitelně vyvinutý čich a některé vůně je jednoznačně odradí. Ideálními bylinkami k vypuzení myší jsou máta, heřmánek, hřebíček, divizna nebo oleandr. Umístěte sušené rostliny nebo bylinky poblíž vchodu a hnízd, aby se myši nepřiblížily k domácnosti. Můžete byliny nasypat i kolem domu. 

Mohlo by vás zajímat:  Čaj je dokonalý nejen k pití. Pomůže s úklidem, rostlinami i péčí o pleť

Odpuzující prostředky

Existují elektrické krabičky, které vydávají pro tyto malé škůdce nepříjemný zvuk, který slyší pouze myši a jiní hlodavci, nikoli lidi. Můžete je dát do garáže, ke sklepu, do suterénu. Jednoduše všude tam, kde by se myši mohly vyskytnout. Bude také dobré pořídit pastičky na myši, které s jídlem nastražíte. 

Zdroj obrázku: Pixabay

Radikální metoda

Pokud už to opravdu jinak nejde, pořiďte jed, který bude velmi účinný. Ale pozor, pokud ji pozře například vás čtyřnohý přítel, může mít velké zdravotní potíže. Většinou je tato návnada vytvořená ve formě jedovatých zrn. Dávejte si proto pozor na malé děti i domácí mazlíčky. Takový jed seženete v drogeriích. Pokud se vám tato metoda nezamlouvá, zkuste si pořídit kočku, která myšky vyhubí.

Přidat na Seznam.cz