Malé děti přirozeně objevují svět, každý den na ně ale číhá mnohé nebezpečí

Malé děti přirozeně objevují svět, každý den na ně ale číhá mnohé nebezpečí

Na první pohled se jedná o neškodné a málo viditelné věci. Pro vaše dítě ale mohou znamenat nebezpečí, o kterém nemají ani tušení. Tyto předměty představují velké riziko, a proto je dobré je dostat z dosahu dětí, dokud nebudou mít trochu rozum. Nejedná se ale o žehličku nebo horkou troubu. Některé předměty vás ani nenapadnou, a přitom mohou ohrozit vaše děti.

Mezi neškodné předměty, a přitom nebezpečné, patří magnety

Každý z nás má na lednici alespoň jeden malý magnet, například jako připomínku krásné dovolené. Zdobíme si jimi nejen ledničku, ale také ostatní nábytek. Magnety patří mezi oblíbené hračky malých dětí, ale když je spolknou, mohou pro ně být nebezpečné. Magnet může vést ke slepení střev. Jestli máte doma malé dítě, magnety na nějakou dobu schovejte.

Mohlo by vás zajímat:  S odolnými skvrnami neběžte do koupelny, ale do kuchyně. Zde najdete zaručenou pomoc

Dalším předmětem jsou baterky. Máme je skoro v každém ovladači nebo přístroji, který denně používáme. Nebezpečné jsou všechny, ale pro malé děti hlavně ty malé, které se vejdou do úst a dítě je může jednoduše spolknout. V jejich bříšku se tekutina z baterie rozlije a je nutná okamžitá návštěva lékaře, protože v některých případech může nastat i smrt.

Zdroj obrázku: Freepik

Dávejte pozor na příbory, kartáčky na zuby nebo kabely

Velmi nebezpečné jsou zubní kartáčky, které mají dlouhou rukojeť, stejně jako příbory, a to i ty plastové. Smrtelná mohou být také obyčejná brčka, která se dětem dávají do pití. Existuje mnoho situací, kdy dítě poskakuje a může si tyto předměty omylem vsunout až do krku. Vidlička nebo zubní kartáček mohou poškodit ústa i další části těla.

Mohlo by vás zajímat:  Základem voňavého domova je odstranění pachů, poté přichází na řadu domácí experimenty

Problémem mohou být také různé kabely, struny nebo pásy, které si může dítě uvázat kolem břicha, nebo dokonce krku. Nebezpečné jsou igelitové sáčky, ve kterých se může malé dítě snadno udusit. Všechny tyto předměty držte v bezpečné vzdálenosti od malých dětí, a až vyrostou, vysvětlete jim, k čemu jsou takové předměty dobré a proč by si s nimi neměly hrát.

Zdroj: https://www.healthychildren.org/English/safety-prevention/at-home/Pages/5-Common-Household-Products-that-are-Dangerous-to-Curious-Toddlers.aspx
Přidat na Seznam.cz