Mouse 801843 1280

Roztomilé myšky nadělají doma pořádnou spoušť. Vypudit je můžete i humánními metodami

Přítomnost myší není obtížné odhalit. Pokud ucítíte nepříjemný zápach, všimnete si ohlodaných potravin nebo trusu na podlaze, myšky se u vás zcela jistě zabydlely. V takovém případě přikročte okamžitě k řešení! V boji pomohou i méně invazivní metody. Jak na myšáky vyzrát?

Vsaďte na prevenci

Pokud se chcete vyhnout problémům s hnízděním myší doma, nejprve vsaďte na prevenci. Hlodavci dělají vše pro to, aby se dostali do teplého interiéru, takže zkontrolujte, zda ve vašem domě nejsou žádné praskliny, zkontrolujte lišty u podlahy a veškerou izolaci.

Mohlo by vás zajímat:  Mlsní šneci si rádi pochutnají na zelenině v záhonech. Úrodu ochrání zbytky z kuchyně

Nový domácí mazlíček!

V boji proti myším nemůžeme pominout jejich přirozeného nepřítele, kočku. Její přítomnost a pachové stopy mohou způsobit, že se hlodavci rozhodnou dům raději obejít.

Zdroj obrázku: Pixabay

Zaútočte na čumáček!

Myši nemají rády vůni máty, heřmánku, oleandru, čerstvých zelených listů rajčat, plesnivého citronu či laku na vlasy. Pokud najdete hnízdo myši, můžete po vyčištění výkalů použít takový vonný odpuzovač. Velmi oblíbenou metodou, jak udržet myši pryč od domu, je zasazení máty v těsné blízkosti domu.

Mohlo by vás zajímat:  Krtka ze zahrady vystrnadí specifické zvuky a pachy. Nejúčinnější je kombinace více metod

Elektrické odpuzovače myší

Dalším způsobem je použití elektrického odpuzovače, který vydává pro lidské ucho neslyšitelné zvuky, avšak pro myši extrémně dráždivé. Umístěte takový odpuzovač pouze do místnosti, ve které se myši vyskytují.

Hygiena

Myši mohou přežít na pouhých 3 až 4 gramech jídla denně, takže tu a tam je několik drobků vše, co opravdu potřebují. Vysajete podlahy a nezapomeňte otřít pulty, čímž odstraníte zbytky, drobky a jakýkoli přístup ke zdrojům potravin. Potraviny skladujte ve skleněných nebo vzduchotěsných nádobách. Nezapomeňte zajistit odpadky.

Mohlo by vás zajímat:  Pavouky udrží mimo domov několik jednoduchých pravidel

Pasti

Běžným způsobem v boji proti myším je použití pastí, které zvíře zachytí, ale nezabijí. Pokud se tak rozhodnete, umístěte do pasti voňavé návnady, např. kus slaniny. Pamlsek myš naláká a v danou chvíli se past zavře. Myš můžete poté vypustit ve volné přírodě.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-get-rid-of-mice
Přidat na Seznam.cz