Ironing 403074 1920[1]

Zkušené hospodyňky do alobalu nebalí jídlo. Hliníkovou folii používají ke známé nenáviděné činnosti

Pokud je věc, kterou ženy nenávidí, tak je to rozhodně žehlení. Mnoho žen se snaží najít způsoby, jak ho co nejvíce zefektivnit a jak ho urychlit. Možností samozřejmě několik existuje. Mohou být spojeny s využitím pracího programu, stejně jako je možné zvolit vhodný program i na sušičce. Dále hraje roli i volba materiálů i to, jak prádlo po vyprání skladujeme. A kdo chce zkusit ještě něco nového, může vyzkoušet trik s hliníkovou folií. Tedy s obyčejným alobalem. Ten sice známe hlavně k balení potravin, ale ukazuje se, že má i další zajímavé a netradiční vlastnosti, které usnadní život každé hospodyni.  Vyzkoušejte trik, který vám celé žehlení usnadní a navíc urychlí.

Mohlo by vás zajímat:  Co je kročejová izolace a jaké je její využití?

Jak si usnadnit žehlení

Tento trik je velmi jednoduchý, budou potřeba tři věci včetně napařovací žehličky. Ulehčení a urychlení domácích prací je naším každodenním chlebem, a to především bez chemických prostředků a jiných potřeb škodícím životnímu prostředí a vašemu zdraví. Na tento trik budete potřebovat:

  • žehlící prkno
  • hliníkovou fólii
  • napařovací žehličku
Zdroj obrázku: Pixabay

Postup

Postup bude velmi rychlý a jednoduchý. Stačí, když pod potah žehlícího prkna vložíte hliníkovou fólii, a to po celé šíři i délce prkna. Tato fólie funguje jako termoobal, tudíž se bude teplo od prkna odrážet zpět nahoru – nepronikne přes prkno na podlahu. Tímto způsobem bude látka přežehlená i ze spodní strany. Tento postup vám ušetří čas i úsilí. A pokud do destilované vody, kterou nalijete do zásobníku v žehličce, nakapete několik kapek vaší oblíbené vůně, například oblíbený éterický olej, může se vaše večerní žehlení proměnit v příjemný požitek a aromaterapii. Jestliže máte rýmu, nakapte do žehličky vůni eukalyptu či rýmovníku a uvidíte, jak se vám bude skvěle dýchat. Navíc, bude vaše prádlo příjemně vonět. Hliníková fólie může být skvělým pomocníkem i při napálené žehličce.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/uk/news/a575642/ironing-trick-tin-foil/
Přidat na Seznam.cz