Potatoes 1585060 1280

Chytré hospodyňky brambory už dávno jenom nevaří. Jejich využití v domácnosti je úžasné

Brambory jsou příloha, která je známá po celém světě. Mohou se uvařit, zapéct, dělají se z nich skvělé hranolky nebo bramboráky. Věděli jste, že je můžete využít také jinak než v kuchyni? Pomohou při každodenním úklidu.

Vyleští zrcadla nebo obnoví ostrost nožů

Pokud bramboru nakrájíte, můžete pomocí ní vyleštit například zrcadla nebo okna. Stačí smíchat bramborovou šťávu s vodou a denaturovaným alkoholem v poměru 1 : 6. Bramboru můžete použít také na měděné nástroje. Jednu bramboru nastrouhejte najemno, přidejte lžičku citronové šťávy, směsí potřete předmět a nechte zaschnout. Poté opláchněte.

Mohlo by vás zajímat:  Měsíc jsem vracel plastové lahve do výkupu. Nic podobného nechci nikdy opakovat

Do brambory můžete zapíchnout tupý nůž nebo nůžky. Po 24 hodinách ho vyndejte, opláchněte a uvidíte, že bude krájet jako nově nabroušený. Kromě toho dobře funguje také na stříbrné příbory. Ty ponořte do vody po uvařených bramborách – ale pozor, nesmí být slaná – a po hodině vyndejte a opláchněte, budou krásně zářit. Připálené dno hrnce snadno vyčistíte pomocí brambory. Nejdříve ji posypte solí a poté vložte rozkrojenou na dno připálené pánve nebo hrnce. Můžete si pomoci vydrhnutím a poté hrnec omyjte klasickým způsobem.

Mohlo by vás zajímat:  Vaření na páře patří mezi nejzdravější způsoby přípravy pokrmů
Zdroj obrázku: Pixabay

Brambory jsou mezi Čechy oblíbenou surovinou

Z brambor si také můžete vyrobit pleťovou masku, díky které se zbavíte mastné pleti a podobným problémům. Stačí je nastrouhat najemno a přiložit směs na obličej. Nechte 20 minut působit a poté odstraňte pomocí vody a octa. Můžete opakovat každý týden a uvidíte, že se vám pleť zlepší.

Jestli vás trápí plísně na nohou, pomohou také brambory. Na noc si nohy zabalte do bramborové směsi, přidejte bavlněné ponožky a nechte působit. Zlepšení uvidíte hned po probuzení. Brambory dokonce podle odborníků mohou nahradit antidepresiva. Jsou zdrojem pozitivní energie, vyléčí také opary. Je to levná a snadno dostupná zelenina, kterou využijete nejen v kuchyni. Navíc si ji můžete snadno vypěstovat na vlastní zahradě.

Zdroj: https://www.treehugger.com/household-uses-potatoes-not-french-fries-4867822
Přidat na Seznam.cz