Rowleyho starý muž není rostlinou pro začátečníky. Za náročnou péči se odmění krásnými květy

Rowleyho starý muž, jak se často tato rostlina nazývá, je v našich končinách stále celkem neznámý. Často se nazývá také perla kvůli charakteristickým listům visícím na dlouhých výhoncích. Tato rostlina umí být dost choulostivá a vyžaduje zvláštní péči. Bohužel není vhodná pro začátečníky, protože neodpouští žádné chyby v péči.

Charakteristika starého muže

Rowleyho starý muž je exotická rostlina, která patří do rodiny Asteraceae. Pochází z jižní Afriky, a proto pro ni naše klima není zcela přátelské. I když je to jemná a náročná rostlina, oplatí se bílými kamenitými květy, které vydávají jemnou skořicovou vůni. Listy Rowleyho starého muže jsou kulaté a malé, v nich se ukládá voda.

Vyrůstají z dlouhých padajících výhonků, které mohou dosáhnout délky dokonce metr. Všeobecný název tohoto druhu je perla, která zdůrazňuje neobvyklý vzhled starého muže. Protože Rowleyho starý muž pochází z polosuchých oblastí, potřebuje správné množství světla. Vyberte pro něj místo, kam sluneční paprsky sahají po většinu dne. Na podzim a v zimě stojí za to rostlinu osvětlit. Nedostatek slunečního záření zmenší listy, které vyblednou.

Mohlo by vás zajímat:  Palačinky podle receptury našich babiček: dokonalá snídaně, která potěší celou rodinu
Zdroj obrázku: Freepik

Škůdci a nemoci

Špatná péče a nekompetentní zacházení s rostlinou jsou příčinou vývoje nemocí a výskytu škůdců. Mezi nejběžnější nemoci této rostliny patří šedá hniloba, roztoči nebo mšice. Tento druh má jemný kořenový systém, který roste poměrně pomalu. Vyberte si středně velký a nepříliš hluboký květináč. Nejlepší půda je ta určená pro kaktusy nebo sukulenty. Vhodná je také univerzální půda pro hrnkové rostliny. Smíchejte s hrubým pískem 3 : 1.

Přesazení se doporučuje pouze tehdy, pokud se nevejde do květináče. Musí mít odtokový otvor, který zabrání hromadění vody. Nejlepší doba k provedení tohoto postupu je konec zimy. Samozřejmě když je Rowleyho starý muž nemocný nebo je květináč příliš malý, nečekejte do té doby. Rostlina nepotřebuje hnojení, zejména během zimování.

Zdroj: https://www.guide-to-houseplants.com/string-of-pearls-plant.html
Přidat na Seznam.cz