Rowleyho starý muž není rostlinou pro začátečníky. Za náročnou péči se odmění krásnými květy

Rowleyho starý muž není rostlinou pro začátečníky. Za náročnou péči se odmění krásnými květy

Rowleyho starý muž, jak se často tato rostlina nazývá, je v našich končinách stále celkem neznámý. Často se nazývá také perla kvůli charakteristickým listům visícím na dlouhých výhoncích. Tato rostlina umí být dost choulostivá a vyžaduje zvláštní péči. Bohužel není vhodná pro začátečníky, protože neodpouští žádné chyby v péči.

Charakteristika starého muže

Rowleyho starý muž je exotická rostlina, která patří do rodiny Asteraceae. Pochází z jižní Afriky, a proto pro ni naše klima není zcela přátelské. I když je to jemná a náročná rostlina, oplatí se bílými kamenitými květy, které vydávají jemnou skořicovou vůni. Listy Rowleyho starého muže jsou kulaté a malé, v nich se ukládá voda.

Vyrůstají z dlouhých padajících výhonků, které mohou dosáhnout délky dokonce metr. Všeobecný název tohoto druhu je perla, která zdůrazňuje neobvyklý vzhled starého muže. Protože Rowleyho starý muž pochází z polosuchých oblastí, potřebuje správné množství světla. Vyberte pro něj místo, kam sluneční paprsky sahají po většinu dne. Na podzim a v zimě stojí za to rostlinu osvětlit. Nedostatek slunečního záření zmenší listy, které vyblednou.

Mohlo by vás zajímat:  Na každou skvrnu existuje účinný prostředek. Stačí sáhnout po tom pravém
Zdroj obrázku: Freepik

Škůdci a nemoci

Špatná péče a nekompetentní zacházení s rostlinou jsou příčinou vývoje nemocí a výskytu škůdců. Mezi nejběžnější nemoci této rostliny patří šedá hniloba, roztoči nebo mšice. Tento druh má jemný kořenový systém, který roste poměrně pomalu. Vyberte si středně velký a nepříliš hluboký květináč. Nejlepší půda je ta určená pro kaktusy nebo sukulenty. Vhodná je také univerzální půda pro hrnkové rostliny. Smíchejte s hrubým pískem 3 : 1.

Přesazení se doporučuje pouze tehdy, pokud se nevejde do květináče. Musí mít odtokový otvor, který zabrání hromadění vody. Nejlepší doba k provedení tohoto postupu je konec zimy. Samozřejmě když je Rowleyho starý muž nemocný nebo je květináč příliš malý, nečekejte do té doby. Rostlina nepotřebuje hnojení, zejména během zimování.

Zdroj: https://www.guide-to-houseplants.com/string-of-pearls-plant.html
Přidat na Seznam.cz