Podlahové lišty potřebují pravidelnou péči. Čisticí prostředek si vyrobíte ze tří domácích přísad

Podlahové lišty potřebují pravidelnou péči. Čisticí prostředek si vyrobíte ze tří domácích přísad

Při mytí podlahy většinou vzniká jeden malý problém. Tím se stávají podlahové lišty, které se nacházejí u stěn. Je to potřebný prvek, který zkrášluje celou místnost, protože vytváří přirozený přechod mezi stěnou a podlahou. Někdy se však na lištách usadí špína, se kterou je obtížné se vypořádat.

Nesahejte po chemii

Prach, špína, někdy zaschlá barva. Na podlahových lištách se může usadit spousta nečistot. Abychom se jich zbavili, obvykle saháme po chemických čisticích prostředcích. Lišty se snažíme čistit, dokud nedosáhneme uspokojivého účinku. To však může někdy zabrat spoustu času. Ženy v domácnosti sdílejí jednoduchý trik, který vám zajistí rychlé a efektivní čištění.

Mohlo by vás zajímat:  Nevhodná kosmetika není na odpis. Prakticky lze využít pěnu na holení, krém i parfém

Největší výhodou tohoto triku je, že nebudete potřebovat speciální čisticí prostředky. Připravte si naopak citrón, mycí prostředek a vodu. S těmito produkty připravíte prostředek za méně než minutu a vypořádá se s veškerými nečistotami, které se objevily na podlahových lištách. Budete potřebovat sklenici vody, dvě polévkové lžíce mycího prostředku a lžičku citrónové šťávy.

Zdroj obrázku: Freepik

Použití domácího čističe

Všechny ingredience promíchejte a přípravek je hotový. Nalijte hotovou tekutinu do láhve s postřikovačem. Stačí, když špinavé místo nastříkáte prostředkem, chvíli počkáte a pak už ho jen setřete suchým hadrem. Rozpustí i ty nejhorší nečistoty. Zbavíte se prachu i jiných nečistot a lišty budou jako nové. Pokud vaše lišty potřebují pouze osvěžení, vzdejte se chemikálií.

Mohlo by vás zajímat:  Zbavte se nebezpečné plísně z pračky a postarejte se, aby se už nikdy nevrátila

Stačí je otřít, abyste odstranili prach. K čištění podlahových lišt se může použít i tekutina určená pro podlahy (tekutina na mytí nádobí nebo čistič oken). Hadřík je důležité dobře vyždímat. Lišty vystavené vlhkosti trpí mnohem více. Vždy zvolte měkkou látku z mikrovlákna nebo houbičku. Tímto způsobem se vyhnete nechtěným škrábancům. Buďte zvláště opatrní u dřevěných lišt. Použití nevhodného materiálu může pokazit celou práci.

Zdroj: https://www.maidforyou.com.au/blog/how-to-clean-skirting-boards/
Přidat na Seznam.cz