Nevhodná kosmetika není na odpis. Prakticky lze využít pěnu na holení, krém i parfém

Nevhodná kosmetika není na odpis. Prakticky lze využít pěnu na holení, krém i parfém

Někdy dostanete kosmetiku jako dárek, ale nesplňuje vaše potřeby. Jindy si zase v drogerii vyberete nějaký nový produkt a poté zjistíte, že vám nevyhovuje. Takovou kosmetiku ale nemusíte vyhazovat, může vám posloužit i jinak než pro svůj původní účel.

Jak využít pěnu na holení?

Pomoc při odstraňování vousů není všechno, na co lze pěnu na holení použít. Hodí se zároveň pro domácí úklid, zejména v koupelně. Zabraňuje zamlžení zrcadel, které nastává třeba po dlouhé koupeli nebo při nedostatečném větrání. Naneste malé množství pěny na bavlněný hadřík a důkladně vyleštěte povrch. Také s ní můžete vyčistit kování, které ztratilo svůj lesk. Naneste na něj pěnu a počkejte 20–30 minut. Pak sáhněte po měkké houbě nebo hadříku a otřete lesklý povrch.

Mohlo by vás zajímat:  Aby kuchyňské prkénko vydrželo dlouho krásné a bez zápachu, je nutné o něj dobře pečovat
Zdroj obrázku: Freepik

Oleje se hodí na nábytek, krém na paty

Tělové a vlasové oleje mohou být špatnou volbou pro vás, ale můžete je využít na údržbu vybavení bytu. Koženému nábytku s nimi dodáte svěží vzhled a prodloužíte jeho životnost. Pro tento účel je nejlepší použít přírodní oleje na bázi lnu nebo černého kmínu. Darovaný krém na obličej vám způsobuje alergickou reakci? Nemusíte ho hned odepsat. Namažte si s ním paty, kde je kůže silnější a méně citlivá.

Mohlo by vás zajímat:  Roztoči v ložnici jsou častým původcem alergií, zbavte se jich v 5 krocích

Parfém neutralizuje pot

Pěkný flakon a voňavý obsah. Parfém je oblíbený dárek, ale ne vždy se dárce trefí do našeho vkusu. Co s nevhodným dárkem, který nechcete vyhodit? Použijte ho jako osvěžovač vzduchu na toaletě. Nezůstane tam celý den, brzy vyprchá, takže vás jeho vůně nebude dráždit, ale zamaskuje méně příjemné pachy. Můžete jím také nastříkat vnitřek bot, než si je obujete. Parfémy neutralizují zápach potu, pamatujte na to, například když jdete na intenzivní trénink nebo dlouhou pěší túru. Čisté oblečení, které je již dlouho ve skříni, rovněž může získat nepříjemný odér. Takže můžete použít parfém i jako šikovný osvěžovač do skříně.

Zdroj: https://www.onegoodthingbyjillee.com/unusual-uses-for-shaving-cream/
Přidat na Seznam.cz